Binance CoinHaberler

Binance’nin Stablecoin’i İlk Kez Görüldü

Çok zamandır konuşulan Binance'nin Stablecoin'i (sabit fiyatlı kripto para) ortaya çıktı.

Nexo

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, geçtiğimiz günlerde yaşanan Tether krizi ardından kendilerinin Stablecoin çıkaracağı iddiaları gündeme gelmişti. Bir süredir sessizliğini koruyan iddia sonunda resmen ortaya çıktı.

Binance’nin sabit fiyatlı kripto parası, Binance’nin blok zincirinde görüldü. Binance Explorer’de Sterlin ile 1:1 oranında fiyata sabit olacak olan Binance GBP (BGBP) coin oluşturulmuş durumda. Şu anda sadece Sterlin destekli bir proje gün yüzüne çıkmış olsa da beklentiler bunun dolar ve euro gibi para birimleri için de olacağı yönünde.

Şu an sadece 200 Sterlin değerinde üretilen Coin, Binance CEO’sunun yaptığı açıklamaya göre hala test aşamasında.

Binance ve Binance Coin için de çok olumlu olacağı öngörülen bu coin piyasaya çıktıktan sonra BNB ağını kullanacağı için bu ağa talep iyice artabilir ve BNB’nin kullanımı yaygınlaşabilir. 2019 senesinde çok iyi bir fiyat performansı gösteren Binance Coin (BNB), bu gelişmenin ardından daha da yükselebilir. Zira borsanın kendi kripto parası olduğu için Binance borsası hakkında çıkan her türlü haber ve gelişme BNB fiyatını doğrudan etkiliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı