Kripto HaberleriBorsaBinance'te Listelemelerden Önce Alım Yapan Insider Tespit Edildi! CZ Açıklama Yayınladı!

Binance’te Listelemelerden Önce Alım Yapan Insider Tespit Edildi! CZ Açıklama Yayınladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz Mayıs ayında yaşanan Terra (LUNA) çöküşündeki rolüyle hatırlanan FatMan takma isimli kripto para analisti, bu kez Binance üzerinde bir insider hakkında açıklamalar yaptı.

FatMan, Binance borsasında birden fazla altcoinin listeleme pump’larını önceden öğrenmek için gizli operasyonlar yürüttüğü ve yaklaşık 1.4 milyon dolarlık net kâr elde ettiği iddia edilen bir insider hakkında şaşırtıcı açıklamalarda bulundu.

Analist, Insider’ın Binance Üzerindeki Listelemeler ile Yüklü Miktarda Kar Elde Ettiğini Bildirdi

FatMan’e göre, kimliği gizli tutulan insider, Binance’in ilgili coinleri listelemesinden sadece günler önce önceden belirlenmiş alım satımlar yapmak için 0xd23 ve 0x51 olmak üzere iki cüzdan kullandı. İlk olarak, insider 0xd23 cüzdanını 53.000 dolar ile fonladı ve tespit edilmekten kaçınmak için hemen altı gün boyunca daha küçük gruplar halinde Uniswap üzerinden FXS satın almaya başladı.

Insider’ın son FXS alımından üç gün sonra, Binance FXS’yi listeledi ve büyük bir fiyat artışına neden oldu. Insider daha sonra tüm FXS’lerini bir borsada satarak aynı bilgi avantajına sahip olmayan dürüst piyasa yatırımcılarının zararına büyük bir kar elde etti.

İkinci örnekte, insider 0x51 cüzdanını kullanarak Binance coin’i listelemeden hemen önce iki gün boyunca 131 ETH’lik TVK satın aldı. Insider, takip eden pump sırasında TVK coinlerini sattı ve merkezi bir borsaya dokunmaya gerek kalmadan 277 ETH’yi nakde çevirdi.

İlgili Haber
FED Yöneticisi Barr'dan Bankacılık Krizi ve Faize Dair Açıklamalar Geldi!

FatMan, bu araştırmanın gözlerden kaçtığını ve piyasa farkındalığı için daha fazla duyurulması gerektiğini, çünkü insider trading’in kârlı işlemlerin kârsız hale gelmesine neden olarak bireysel yatırımcıların zarar etmesine yol açabileceğini iddia ediyor.

Binance ile insider arasındaki ilişki bilinmiyor, ancak FatMan bu kişinin Binance listelemelerini birkaç gün önceden bildiğinin açık olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, içerideki kişinin izlerini iyi gizlemediğini ve bu sayede emniyet güçlerinin kendilerine karşı hızlı bir şekilde harekete geçmesini kolaylaştırdığını belirtiyor.

Konuyla ilgili olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan ise bir açıklama geldi ve söz konusu kişinin Binance hesabının dondurulduğu bildirildi:

“Bunu belirttiğiniz için teşekkür ederiz. Sizin yazınızdan önce söz konusu adresle ilişkili 2 milyon doları dondurmuştuk (ve hiçbir zaman tekrar ödeme talep etmediler). Ayrıca her zaman potansiyel sızıntılarla vs. mücadele ediyoruz. Gelecekte de bunları belirtmenizi memnuniyetle karşılıyoruz. Bu hepimize yardımcı olur.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları