BorsaHaberler

Binance’te Şok İstifa: Göreve Geleli 4 Ay Olmuştu!

Göreve geleli henüz 4 ay olmuştu.

Bugün Binance.US’ten ani bir istifa haberi geldi. Binance’in Amerikan yan kuruluşu olan Binance.US’in CEO’luğundan aniden istifa eden Brian Brooks, istifa haberini, attığı tweet ile duyurdu:

İlgili tweetinde “stratejik yön konusundaki farklılıklara” dikkat çeken Brooks, tweetin sonuna “Heyecan verici yeni şeyler geliyor!” notunu düştü.

Söz konusu tweetin ardından bir açıklama da Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan geldi. Zhao, bu geçişin Binance.US müşterilerini hiçbir şekilde etkilemeyeceğini ifade etti.

Daha önce Amerikan Para Birimi Denetleme Ofisi’nin (OCC) başkan vekilliği görevini yürüten Brooks, buradan ayrılmasının ardından 7 Mayıs’ta Binance.US’in CEO’luğuna getirilmişti. Ancak aradan henüz 4 ay geçmişti ki Brooks ani bir istifa kararı ile Binance ile yollarını ayırdı. İşin ilginç yanı Brooks’un selefi olan Catherine Coley de sessiz sedasız istifa etmişti.

Göreve geldiği ilk andan itibaren Binance.US’in gelişmesi için çaba harcayan ve şirket için geniş bir vizyon ortaya koyan Brooks’un bu sessiz ve ani gidişi kafalarda soru işaretleri bırakırken Binance cephesinden istifa kararının nedeni hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise Brooks için iyi dileklerde bulunmakla ve kendisine teşekkür etmekle yetindi:

Bilindiği gibi eski CEO, daha önce Amerikan Para Birimi Denetleme Ofisi’nin (OCC) başkan vekilliğini yaptığı için ABD ile uyum süreci çerçevesinde bu göreve getirilmişti. Ancak Binance’in son zamanlarda yaşadığı yaptırımlar bu çabaların yersiz olduğunu gösteriyor. Bu istifanın tam da bu yüzden yapıldığı iddia ediliyor.

Öte yandan Binance CEO’sunun “değişikliğe gidiyoruz” mesajından sonra bu ayrılığın gelmesi gerçekten dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’de bir revizyon olduğunu gösteriyor.

İlgili Haber
Artan Baskılara Dayanamayan Binance Strateji Değiştirdi
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu