Bitcoin

Bir Bitcoin Yatırımcısı 350 Milyon Dolarlık Bitcoin’i Yanlışlıkla Çöpe Attı!

James Howells, servetini geri almak için NASA'dan bile yardım istedi!

James Howells, 2013 yılında ofisini temizlerken 7.500 BTC tutan bir sabit diski yanlışlıkla çöpe atmanın üzüntüsünü hala yaşıyor. O günden beri başvurmadığı yer kalmayan Howells en son çare olarak NASA’dan yardım istedi.

Howells, yitirdiği hazinenin şu anda bir çöp sahasında yaklaşık 15 metre derinlikte bulunduğuna inanıyor. Daha önce birçok yerden yardım talebinde bulunan talihsiz yatırımcı, yerel makamlara söz konusu çöp sahasını aramak için başvuruda bulundu hatta bu yardım karşılığında servetinin %25’ini bile vermeyi teklif etti ama kimse Howells’a yardım etmedi.

Şu anki değeri 350 milyon dolardan fazla olan kayıp Bitcoinleri bulmak için son çare olarak aralarında eski bir NASA çalışanının da bulunduğu çevreci ve mühendislerden oluşan bir uzman grubuyla arama çalışmalarına devam eden Howells gazetecilere verdiği demeçte, uzman yapay zeka teknolojisine ödeme yapabilmek için hedge fonundan destek aldığını söyledi.

Kurtarma operasyonunun 9 ila 12 ay süreceği tahmin ediliyor ancak Howells’ın daha önce defalarca yardım istediği yerel konsey, kayıp Bitcoin’i kazmanın çok riskli olduğunu belirtiyor. James Howells tam tersini umut etse de görevli konsey, çöp sahasını kazmanın riskleri ve maliyetlerinin son derece yüksek olduğunu ve sabit diskin bulunamaması veya verilerin kurtarılamaması halinde kurtarma maliyetinin kim tarafından karşılanacağı konusunda endişeli görünüyor.

Yetkililer bu tip konularda kullanıcıları uyarmaya devam ediyorlar. Özellikle cüzdan şifrelerinin unutulmaması gerektiği konusunda sık sık hatırlatmalarda bulunan yetkililer kullanıcıların mağdur olmamaları adına temkinli olmaları gerektiğini ifade ediyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu