Kripto HaberleriHaberlerBir Kripto Para Şirketi Daha Çalışan Sayısını Azaltma Yoluna Gidiyor!

Bir Kripto Para Şirketi Daha Çalışan Sayısını Azaltma Yoluna Gidiyor!

Takip et

Avusturyalı kripto para yatırım platformu Bitpanda, personel sayısını yaklaşık 1000’den 730 kişiye düşürecek ve son zamanlarda yaptığı iş tekliflerini iptal edecek.

Şirket, web sitesinde yayınlanan bir açıklamaya göre, işten çıkarmaları Cuma günü bir toplantı sırasında duyurdu. Web sitesi şu anda şirketin “+1000” çalışanı olduğunu söylüyor.

Bitpanda, “Bu zor bir karar olsa da, piyasaların toparlanması ne kadar uzun sürerse sürsün, fırtınayı atlatmak ve finansal olarak sağlıklı bir şekilde çıkmak için sağlam bir sermayeye sahip olduğumuzdan emin olmak gerekiyordu” dedi.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: Yatırım Devi Goldman Sachs'tan Celsius İçin 2 Milyar Dolarlık Hamle!

“Kripto Para Piyasasına Ayak Uydurmaya Çalışırken Çok Hızlı Büyüdük”

Şirket ayrıca Slack üzerinden çalışanlarına gönderdiği ve sektöre ayak uydurmaya çalışırken çok hızlı büyüdüğünü belirttiği bir mesajı da paylaştı:

“Daha fazla insanın aramıza katılmasının bizi daha verimli kılmadığı, bunun yerine, özellikle de bu yeni piyasa gerçekliğinde, genel giderlerde aşırı uyum sorunu yarattığı bir noktaya ulaştık. Şimdi geriye dönüp baktığımızda, işe alım hızımızın sürdürülebilir olmadığını anlıyoruz. Bu bir hataydı.”

Bitpanda çalışanlarına, işten çıkarılanlara yetenek kazanım ortaklarıyla birebir koçluktan ruh sağlığı desteğine ve çalışan yardım programına kadar çeşitli destekler sunacağını söyledi.

Bitpanda, geçtiğimiz haftalarda Coindesk, BlockFi, Gemini ve Crypto.com da dahil olmak üzere kripto para alanında personel azaltımına giden diğer firmalara katılmış oldu.

Kripto para piyasasındaki düşüşlerin ardından çok sayıda kripto şirketi finansal açıdan problem yaşamaya başlamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları