Ana SayfaHaberlerSıcak Gelişme: Yatırım Devi Goldman Sachs'tan Celsius İçin 2 Milyar Dolarlık Hamle!

Sıcak Gelişme: Yatırım Devi Goldman Sachs’tan Celsius İçin 2 Milyar Dolarlık Hamle!

Takip et

Konuya aşina iki kaynağa göre Goldman Sachs, zor durumdaki kripto para kredi kuruluşu Celsius’un zordaki varlıklarını satın almak için yatırımcılardan 2 milyar dolar toplamak istiyor.

Goldman Sachs, Celsius’un İflas Etmesi Durumunda, Şirketin Varlıklarını Ucuza Satın Almak İstiyor

Söz konusu kaynaklara göre önerilen anlaşma, yatırımcıların iflas başvurusu durumunda Celsius’un varlıklarını potansiyel olarak büyük indirimlerle satın almalarına olanak tanıyacak.

Konuya aşina bir kaynak, Goldman Sachs’ın Web3 kripto fonları, sıkıntıdaki varlıklar konusunda uzmanlaşmış fonlar ve elinde bol miktarda nakit bulunan geleneksel finans kurumlarının ilgisini ölçtüğünü ve taahhütlerini talep ettiğini söyledi. Büyük olasılıkla ucuza satılması gerekebilecek kripto paralardan oluşan varlıklar, daha sonra muhtemelen kaynak yaratma girişimine katılanlar tarafından yönetilecek.

Wall Street Journal’ın Cuma günü öğleden sonra bildirdiğine göre Celsius, yeniden yapılandırma danışmanlık firması Alvarez & Marsal ile anlaşmıştı.

İlgili Haber
Kripto Para Şirketi Celsius, Olası Bir İflasa Hazırlanmak Üzere Yeni Bir Adım Attı!

Öte yandan bu gelişme ardından Goldman Sachs yorum talebine yanıt vermedi.

Bu yılın Mayıs ayı itibariyle müşterilerine 8 milyar dolardan fazla borç veren ve 12 milyar dolarlık varlık yöneten Celsius, 12 Haziran’da aniden “olağanüstü piyasa koşullarını” gerekçe göstererek platformundan para çekme işlemlerini durduracağını açıklamıştı. Açıklama bu koşulları daha da kötüleştirerek Bitcoin’in fiyatını kısa süreliğine 20.000 doların altına indirmişti.

Wall Street Journal’ın bu ayın başlarında bildirdiğine göre Celsius, Alvarez & Marsal’ı işe almanın yanı sıra hukuk firması Akin Gump Strauss Hauer & Feld’den yeniden yapılandırma avukatlarını da işe aldı.

Küresel yatırım bankası Citigroup da Celsius tarafından, rakip kripto kredi kuruluşu Nexo’dan gelen bir teklifin değerlendirilmesi de dahil olmak üzere olası çözümler konusunda tavsiyelerde bulunmak üzere görevlendirildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları