Ana SayfaAltcoinKripto Para Şirketi Celsius, Olası Bir İflasa Hazırlanmak Üzere Yeni Bir Adım...

Kripto Para Şirketi Celsius, Olası Bir İflasa Hazırlanmak Üzere Yeni Bir Adım Attı!

Takip et

Bitcoin ve kripto para fiyatlarındaki son çöküş sonrasında zor günler geçiren Celsius Network LLC, Wall Street Journal’ın aktardığı bilgilere göre olası bir iflas başvurusu konusunda tavsiyelerde bulunmaları için danışmanlık firması Alvarez & Marsal’dan yeniden yapılandırma danışmanları tuttu.

Mayıs ayı itibariyle 11.8 milyar dolarlık varlığa ve 1.7 milyon kullanıcıya sahip olduğunu söyleyen Celsius, olağanüstü piyasa oynaklığı nedeniyle bu ayın başlarında para çekme, takas ve transfer işlemlerini dondurmuştu. Varlıklarının değeri Ekim ayındaki yaklaşık 25 milyar dolar seviyesinden düşmüştü. Şirket ayrıca olası yeniden yapılandırma seçenekleri konusunda tavsiyede bulunması için hukuk firması Akin Gump Strauss Hauer & Feld LLP ile anlaşmıştı.

Celsius ve Alvarez & Marsal temsilcileri yorum taleplerine yanıt vermedi.

İlgili Haber
Celsius Network (CEL) Tarafında Son Gelişmeler Neler? CEL Fiyat Analizi

Celsius, Kullanıcılarına Kripto Para Yatırmaları Karşılığında Getiri Sunuyordu

Celsius, kullanıcılara kripto para mevduatları üzerinden %18.63’e varan yıllık yüzde getiri ödüyor ve daha sonra bu mevduatları kripto kredileri vermek için kullanıyor. Ayrıca kripto varlıklarını teminat olarak gösteren kişilere nakit kredi de sağlıyor.

Celsius Pazar günü bir blog yazısında “topluluğumuzun, hedefimizin likiditemizi ve operasyonlarımızı istikrara kavuşturmak olmaya devam ettiğini bilmesini istiyoruz. Bu süreç zaman alacaktır.” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Şirket, para çekme, takas ve transferlerdeki duraklaması ve “bir çözüm bulma kararlılığı” ile ilgili olarak düzenleyiciler ve yetkililerle çalışmaya devam etmeyi planladığını da sözlerine eklemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları