AltcoinAnalizHaberler

Celsius Network (CEL) Tarafında Son Gelişmeler Neler? CEL Fiyat Analizi

Teknik Görünüm Nasıl Şekillendi?

Kripto para birimlerinde faiz ve kredi alımlara olanak sağlayan Blockchain ağı olan Celsius Network, geçtiğimiz hafta yaşamış olduğu çekme ve transfer işlemleri durdurma işlemleri ile sıkça gündeme geldi.

Bu haberin etkisi ile son 24 saat içerİsinde 0.48 dolardan 0.14 dolara düşüş ile yaklaşık yüzde 70’den fazla bir geri çekilme oluştu.

Bir diğer taraftan Amerika tarafında açıklanan enflasyon verisinin 1994 yılından sonra ilk kez 75 baz puanlık bir artış yapılması ve makro ekonomik tarafta negatif etkilerin devamı ile Bitcoin ve altcoinlerin baskılandığını aynı zamanda yükseliş etkisinin yeterli olmadığını gördük.

CEL tarafında salı günü topluluk üyeleri içerisinde kısa bir sıkılaştırma girişiminde bulunduktan sonra fiyatta yaklaşık yüzde 50’lik bir artış görüldü. Firma Pazartesi günü yaptığı açıklamada, likidite ve operasyonları istikrara kavuşturmasının zaman alacağını söyledi.

Teknik olarak grafiğine baktığımızda yaşanılan olumsuz haberlerin ardından hacim verilerinden de görüldüğü gibi aşırı satış baskısından sonra aşırı alım ile oluşan bir volatilite görülmektedir. Açıklamada da belirtildiği gibi teknik göstergeler ve yapıların oluşumu ve istikrara kavuşabilmesi zaman alabilir.

İleriki gün ve zaman içerisinde Celsius Network geliştiricileri tarafından atılacak adımlar, CEL token’nın teknik görünümü ve netliği açısından önemli olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu