coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerBir Kripto Şirketi Daha Kanada'dan Çekilme Kararı Aldı!

Bir Kripto Şirketi Daha Kanada’dan Çekilme Kararı Aldı!

Kanada'da geçtiğimiz aylarda hayata geçen kripto düzenlemeleri, uluslararası girişimleri zor kararlara sürüklüyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz günlerde dYdX’in Kanadalı müşterilere hizmet vermeyi bırakacağını açıklamasının ardından bir hamle de Paxos’tan geldi.

Kripto sektörünün en önemli hizmet ve ürün sağlayıcılarından Paxos, Kanadalı müşterilere durumu açıklayan bir elektronik ileti gönderdi.

“Paxos, Kanadalı müşterilere destek vermemeye karar verdi. Ülkede ikamet eden müşterilerin hesapları 9 Mayıs 2023 tarihi itibariyle devre dışı kalacak.”

Resmi kanallardan kararın nedeni açıklanmasa da dYdX’in kendi durumu için yaptığı açıklama Paxos’a referans olabilir. Merkeziyetsiz kripto ticaret platformu, Kanada hükümetinin uyguladığı düzenleyici kurallar sebebiyle müşterilerin uygulamaya erişimini engelleme kararı aldı.

Ülkenin menkul kıymet yöneticileri Şubat ayında yaptıkları yeni düzenleme ile kripto girişimleri üzerine büyük yükümlülükler eklemişti.

Paxos Sözcüsünden Açık Kapı

Kaynaklara konuşan Paxos sözcüsü, şirketin kurumsal müşterilere ve büyümeye odaklandığını vurguladı. Yetkili, Kanada konusunda aldıkları kararı ileride yeniden değerlendirebileceklerini belirtti.

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan kripto kuruluşu büyük baskı altında. SEC’in Şubat ayında gönderdiği mektup sonucunda Paxos, Binance’ın stablecoini BUSD ihracını askıya almak zorunda kaldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail