Ana SayfaBitcoinBir Merkez Bankası Daha Bitcoin'i Düzenlemeye Hazırlanıyor!

Bir Merkez Bankası Daha Bitcoin’i Düzenlemeye Hazırlanıyor!

Takip et

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin günlük hayatımızdaki kullanımı artmaya devam ediyor. Bu durum da ülkeleri ve merkez bankalarını kripto para konusunda adım atmaya itiyor.

Dünya çağında pek çok ülke ve merkez bankası kripto paralarla ilgili düzenlemeler yaparken bu konuda son olarak Fas’dan bir hamle geldi.

Fas merkez bankası başkanı Abdellatif Jouahri, bankanın kripto para birimlerini düzenleme yasa tasarısı üzerinde çalıştığını ve yakında tanıtılacağını açıkladı.

Abdellatif Jouahri, söz konusu düzenlemede Fas’ın kara para aklama ve terörle mücadele konularında güncelleme yapılacağını belirtti.

Başkan, bankanın kripto para düzenlemesinde Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası ile birlikte çalıştığını söyledi.

Fas merkez bankasının çalışmalarıyla ilgili gelen haberlere göre, bankanın kripto paraları yasaklamayacağı, tüketicileri koruma amacıyla hareket edeceği ve sektörde yeniliği teşvik etmeye çalışacağı belirtildi.

Ayrıca bankanın üzerinde çalıştığı kripto para yasa tasarısının sektördeki inovasyonu teşvik etme ile yatırımcıların korunması arasında bir denge kuracağı da belirtildi.

Yakın bir tarihte açıklama yapan merkez bankası, ülkede kripto para birimlerinin giderek daha popüler olduğunu kabul ettiğini ancak yatırımcıların kripto paraların risklerine karşı dikkatli olmaları gerektiğini ifade etmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları