binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBir Tuhaf Hack Olayı: Sakar Hacker Çaldığı Fonların Neredeyse Tamamını Yanlışlıkla Yaktı,...

Bir Tuhaf Hack Olayı: Sakar Hacker Çaldığı Fonların Neredeyse Tamamını Yanlışlıkla Yaktı, 4 ETH’si Kaldı

Kripto para dünyasında eşine az rastlanır bir olay olarak bir hacker çaldığı fonların neredeyse tamamını yaktı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Beklenmedik bir gelişme olarak, stablecoin Raft’ın (R) bir hacker tarafından hedef alındığı bildirildi.

Saldırgan Raft platformundan 1.577 Ethereum çalmayı başardı. Ardından saldırgan, gizlilik odaklı bir Ethereum mixing hizmeti olan Tornado Cash’ten ilk etapta 18 ETH’yi akladı.

Tuhaf bir şekilde, hacker daha sonra 1.570 ETH’yi yaktı ve kalan 7 ETH’yi kendi hesabına gönderdi. İşlem ücretleri hesaba katıldıktan sonra, hacker’a net toplam 14 ETH kaldı. Bu, hacker’ın ücretlerin düşülmesinden sonra elde ettiği toplam kârın aslında 4 ETH’lik bir kayıp olduğu anlamına gelmektedir. Bu tuhaf durum, hacker’ın yalnızca 4 ETH için hapse gireceği şeklinde esprili yorumlara neden oldu.

İlgili Haber  Bitcoin (BTC) Dünyada Mevcut Finansal Sistemin Yerini Alabilecek Mi? Analist Varlığımın Çoğu BTC'de Dedi ve Cevapladı

Raft resmi X hesabı, potansiyel güvenlik açığını kabul eden bir açıklama yayınladı:

“Potansiyel bir güvenlik açığının farkındayız. Şu anda araştırıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede bir güncelleme sağlayacağız.

Önlem olarak, R’nin daha fazla mint edilmesi durduruldu. Ancak, mevcut kullanıcılar hala pozisyonlarını geri ödeyebilir ve teminatlarını alabilirler.”

Şu anda hacker’ın olayı gerçekleştirdiği kripto para cüzdanında yaklaşık olarak 3.3 milyon R daha bulunuyor ve bu da yaklaşık olarak 19.000 dolara tekabül ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail