BlockchainHaberler

Bir Ülke Bu Kripto Para İle Ortaklık Kurdu! Metaverse Üzerindeki İlk Büyükelçilik Oluşturulacak!

Metaverse akımı büyümeye devam ediyor.

Son zamanların en çok konuşulan teknolojilerinden Metaverse her alanda kullanılmaya ve benimsenmeye devam ediyor.

Kripto para birimleri konusunda dünyanın en dost ülkelerinden olan Güney Karayipler’deki bağımsız ada ülkesi Barbados’tan Metaverse’in benimsenmesine yönelik tarihi bir hamle geldi.

Barbados Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanlığı, dünyadaki ilk Metaverse tabanlı büyükelçiliği kuracağını ve bunun için en popüler Blokchain protokolü olan Decentraland (MANA) ile bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

Ülkenin Metaverse büyükelçiliği kurmasına öncülük eden Barbados Birleşik Arap Emirlikleri büyükelçisi HE Gabriel Abed konu ile ilgili Barbados’un çeşitli sanal dünyalarda yapılar inşa etmek ve dijital arazi satın almak için çalışmalar yaptığını söyledi.

Abed, Metaverse büyükelçiliği kurma çabalarının yanı sıra Barbados’un Orta Doğu’daki ilk fiziksel büyükelçiliğini kurmak için de çalışıyor.

Barbados hükümetinin Metaverse büyükelçilik planı Ağustos ayında onaylanmıştı. Bakanlar Kurulu bu projenin hükümet tarafından önemli bir diplomatik fırsat olarak görüldüğünü ifade etti.

Ocak ayında hayata geçmesi beklenen Metaverse büyükelçiliği projesi ile Barbados dünyada dijital egemen toprakları tanıyan ilk ülke olacak.

Bir ilk olacak olan Metaverse büyükelçiliği, çeşitli projelere, arazinin belirlenmesine ve satın alınmasına, sanal elçilikler ve konsoloslukların mimarisinin oluşturulmasına ve e-vize gibi hizmetler sağlamak için tesislerin geliştirilmesine izin verecek.

Metaverse, sosyal medya devi Facebook’un öncülüğü ile yükselişe geçti. Facebook’un Metaverse’e yatırım yaptığını açıklamasından sonra Nike, Microsoft gibi dev isimlerde bu alana yöneldi. Dev isimlerin hamleleri sonrası birçok Metaverse projesi başarılara imza attı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu