BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Bir Ülke Daha Fazla Enerjisini Bitcoin (BTC) Madenciliği İçin Kullanacak!

Enerji zengini ülkeler, ürettikleri fazla enerjiyi Bitcoin madenciliğinde değerlendirmek için adımlar atmaya devam ediyor.

Kenya’nın dev enerji üretim şirketi KenGen, şirketlerden gelen artan talebin ardından Bitcoin (BTC) madencilik şirketlerine ihtiyaç fazlası jeotermal enerji tedarik etmeyi önerdi.

Avrupa ve Amerikalı Şirketler Kenya’nın Fazla Enerjisini Bitcoin Madenciliğinde Kullanacak!

Haber kaynaklarına göre, Afrika’nın herhangi bir Bitcoin madencilik firmasına ev sahipliği yapmadığı düşünüldüğünde, KenGen’in fazla enerjisini kullanmak isteyen şirketlerin Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri merkezli olduğuna inanılıyor.

KenGen’e göre, şirketin kripto madenciliği için enerji tedarik etmesi halinde, bu hizmetten faydalananların ülkenin başkenti Nairobi’ye yaklaşık 123 kilometre uzaklıktaki ana jeotermal tesisinde faaliyet göstermesi gerekecek.

İlgili Haber
Petrol Zengini Bu Ülke, Fazla Enerjisi ile Bitcoin Madenciliği Yapacağını Duyurdu!

KenGen’in jeotermal geliştirme direktörü Peketsa Mwangi konuyla ilgili olarak şunları ifade etti:

“Onları burada ağırlayacağız çünkü yerimiz var ve enerji kaynakları yakın, bu da istikrara yardımcı oluyor. Madencilerin enerjii talepleri değişkenlik gösteriyor, bazıları 20MW ile başlamak ve daha sonra kademe kademe arttırmak istiyor. Kripto madenciliği çok yoğun enerji gerektiriyor.”

Bitcoin Madenciliğinde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Kullanmak Teşvik Ediliyor

Bitcoin madenciliğinde jeotermal enerjiye yönelmek karbon ayak izi endişelerini gidermek için bir yol olabilir. KenGen şirketi de büyük ölçüde enerji kaynağı olarak jeotermal tesisleri kullanıyor.

Kenya şu anda Rift Vadisi boyunca 10.000 MW’lık bir jeotermal enerji potansiyeli barındırıyor. Şirket şimdiye kadar 863 MW’lık bir jeotermal kapasite kurdu.

Planın gerçekleşmesi halinde Kenya, Bitcoin madenciliği için yeni enerji türlerinden yararlanma konusunda El Salvador’a katılacak. Orta Amerika ülkesi, Bitcoin’i yasal bir ödeme aracı olarak ilan ettikten sonra volkan enerjisi madencilik yapmaya başlamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu