HaberlerXRP

Birbiri Ardınca Gerçekleşen Yüklü XRP Aktarımları Dolandırıcılık Tartışmalarının Ortasına Bomba Gibi Düştü!

Bir süredir Reddit'te tartışılan XRP dolandırıcılık haberleri sürmeye devam ediyor.

Kripto para birimlerinin popülerliği ve kullanım alanları arttıkça haliyle kötü niyetli kişilerin ilgisi de kripto paralar üzerinde yoğunlaşıyor. Kara para aklama ya da uyuşturucu ticareti gibi alanlarda kullanılan kripto değerler, merkeziyetsiz yapılarının olumsuz yansımalarıyla zaman zaman karşımıza çıkmakta.

Bithomp sitesi tarafından yayınlanan XRP airdrop kampanyası hakkındaki yazılar Reddit kullanıcıları tarafından bir süredir tartışılıyor. Ripple şirketinin XRP kullanıcılarını teşvik amaçlı gerçekleştirdiği 3 milyar XRP’yi yayınlaması, birçok Reddit kullanıcısı tarafından cüzdanlardaki XRP’leri avlamaya yönelik bir kurgu olarak değerlendirildi. Tam da XRP dolandırıcılık haberlerinin Reddit’te kol gezdiği bir dönemde gerçekleşen ve toplamda 65 milyon XRP’nin aktarımı şeklindeki 3 aktarım işlemi akıllara birçok soru işareti getirdi.

XRPL Monitor sayfası tarafından tespit edilen 21 milyonluk işlemin BitPay adresleri arasında gerçekleştiği ortaya kondu. Diğer iki işlem ise anonim kripto cüzdanları arasında 44 milyonluk XRP aktarımıyla gerçekleşti.

Söz konusu yüklü aktarımların sebebi bilinmezken olası dolandırıcılık haberleri de sürmeye devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu