BitcoinHaberler

BIS Genel Müdürü Uyardı “Bitcoin Yatırımcıları Her Şeylerini Kaybedebilir”

Bank for International Settlements'ın Genel Müdüründen Bitcoin açıklaması

Bank for International Settlements’ın genel müdürü Agustin Carstens Hoover Enstitüsünde katıldığı bir panelde Bitcoin ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bloomberg’in haberleştirdiği konuşmada Carstens, dijital para birimlerine ihtiyaç duyulması halinde bunu sadece Merkez Bankalarının çıkarması gerektiğini ifade etti.

Carstens, Bitcoin ve kripto paralara karşı olumsuz yaklaşımı ile tanınıyor. Bitcoin’in doğası gereği yüksek riskli bir varlık olduğunu hatırlatan Carstens, Bitcoin yatırımcılarının kaybetmeye mahkum olduğunu düşünüyor.

Cartens’ın müdürlüğünü yaptığı Bank for International Settlements, Uluslararası Ödemeler Bankası olarak biliniyor. Bu banka 1930 yılında İsviçre’nin Basel şehrinde kurulan uluslararası finans kuruluşudur. Üye ülkelerin merkez bankalarının rezerv politikaları konusunda koordine olmalarını sağlamak, ayrıca merkez bankaları arası para transferlerinde aracı olmak gibi görevleri vardır.

Konumu itibariyle açıklamaları da önemli kabul edilen Cartens, Bitcoin’in büyük bir saadet zinciri olduğunu düşünüyor.

“Yatırımcılar, Bitcoin’in tamamen parçalanabileceğinin farkında olmalıdır.”

Cartens’a göre bir para çıkarılacaksa bu konuda tek yetkili mercii Merkez Bankalarıdır. Dijital bir paraya ihtiyaç duyuluyorsa bunu çıkaran yine Merkez Bankaları olmalıdır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Barış Özağı

Dijital paraların doğuş amacı merkeziyetsiz milliyetsiz yani sınırlara ve kurumlara hapsedilmemiş tamamen insanlığa ait özgür değerler yaratmaktır, bis ceosu da pek yakında bunu kabul edecektir, yeni dünyanın parasal enstrümanları kripto paralardır.

Melizza

Büyük resmi görün. Bitcoin de müesses nizamın bir projesi. Merkeziyetsiz falan değil. Bunu zamanla anlayacaksınız.


Başa dön tuşu