Kripto HaberleriBitcoinBitcoin 10.000 Dolar Olacak Mı?

Bitcoin 10.000 Dolar Olacak Mı?

Takip et

Bitcoin fiyatının yükselerek 10 bin dolara yükselip yükselmeyecek olduğu konusu en merak edilen konuların başında. Kripto para yatırımcıları bu dönemde kazançlarının artarak katlanacak olduğunu düşünürken, binlerce kripto para yatırımcısı da bu beklenti ile hareket ediyor. Bitcoin fiyatının 10.000 doları görebilecek mi, yoksa 9.000 dolardan geri mi dönebileceği konusu tartışmalı gündemini korumayı sürdürmekte.

Yatırımcılara göre son zamanlardaki kripto para birimi değer artışlarının devam ettiği sürece piyasa alımları devam edecek ve satışlar baskıda kalacak. Basık kalan satışların alımların artmasında kripto paraların değerinde büyük bir artışa sebep olması ile birlikte ciddi bir fiyat artışında rolünün olması bekleniyor. ABD ve Asya merkezli Bitcoin alımlarının da son dönemde yaşanan ticaret savaşı gerginlikleri nedeniyle artması, özellikle son dönemdeki Huawei krizinden dolayı Çin vatandaşlarının Çin Yuanı düşüşlerinden endişe ettiklerinden dolayı bir kısım yatırımlarını kripto para olarak tutmayı sürdürecekleri belirtiliyor.

Bitcoin almak isteyen kripto para yatırımcılarının 8.000 dolar seviyesinde henüz karar veremeseler bile ciddi kararsızlık yaşadıkları belirtiliyor. Bitcoin’in yükselip yükselmeyecek olduğu konusunda henüz meraklı analistler kesin bir bilgi sahibi olmadıklarını ancak tahminlerinin kripto paraların değerinin yükselecek olduğunu düşündüklerini açıkladı.

Bitcoin analistlerine göre kripto para piyasasında son dönemdeki artışların ardından Ethereum, LTC, XRP ve diğerlerinin değerinin artmaya başlaması sonucunda piyasa hacmi 300 milyar dolar seviyesine kadar yükselebilecek bir güç kazanmış olabilir.

Bu da demek oluyor ki, kripto para yatırımlarının fiyatı artacak ve kripto para piyasasına yeni yatırımcılar eklenecek olduğu anlamına geliyor. Bitcoin fiyatının 10.000 doları olup olmayacak olduğu konusundaki en büyük kararsızlık ise kar satışlarından kaynaklı.

Ethereum ve diğerleri belirleyecek

Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin Bitcoin fiyatını belirleyecek unsurlar arasında en önemlisi. Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ettikçe 8.000 dolar seviyesinin ardından 9.000 dolara kısa sürede ulaşırsa 10 bin dolar seviyesini de rekor olmasa da test edebilir. 10.000 dolar seviyesinden sonra yükseliş en azından bu kısa zamanda analistlerin beklediği bir yükseliş olmadığı için kesin bir bilgi açıklama yapan analist yok. Bitcoin fiyatının yakın zamanda 8.000 dolar seviyesinde kendi etkisini piyasada koruması bekleniyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları