bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin 10.000 Dolara Yükselecek!

Bitcoin 10.000 Dolara Yükselecek!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son zamanlarda yayınlanan bir Twitter gönderisinde, geleneksel finans dünyasından gelen sahte bir endüstri analisti olan PlanB, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in daha yeni dibe vurmuş olabileceğini belirtti. Bu çağrıya cevap vermek için, Bitcoin hakkında bazı grafikleri ortaya attı ve kripto paranın değerinin daha fazla düşerek daha sonra tekrar büyük bir fiyat artışı dönemine girebilecek olduğunu açıkladı.

Daha önce birçok kez bildirildiği üzere kripto paralar hakkında analistlerin ne dediği veya ne beklediği değil. Önemli olan, kripto para yatırımcılarının her an nasıl ve canları ne isterse o ana göre karar vermeleri yatıyor. Kripto para birimi Bitcoin fiyatının yükselecek olduğunu düşünerek yatırım yapmak bazı yatırımcılar için riskli iken, kripto paraların kendisinin bir risk olduğunu bilerek hareket etmek gerekiyor.

Bitcoin hakkında yıl sonuna kadar fiyat ve pazar hacminin büyük oranda değişecek olduğu tahmin ediliyor. Bitcoin fiyatının yükselecek olduğu iddialarının ne kadar doğru olduğu konusu ise ayrı bir muamma getiriyor.

PlanB’ye göre, BSFM piyasalardaki en üst ve en alt noktaları belirtir. Tarihsel olarak, 2011, 2012 ve 2015 yıllarında, kripto para birimlerinin çoğunun 0,5’e ulaştığı zaman bir taban bulduğunu, bu nedenle BTC’nin stok-akış modelinin %50’sinin değerinin altında kaldığı anlamına gelir. Ve tahmin et ne oldu? BSFM, 2018’in sonlarına doğru 0.5 aralığına girdi; bu, BTC’nin son kapitülasyon olayının düşünülen 3.150 dolara düştüğü dönemde yaşandı ve Bitcoin rekor bir düşüş gördü.

Nitekim, Stephen Livera’nın yayınladığı kısa bir bölümünde PlanB, Aralık ayında yaptığı modelde Bitcoin’in “rayiç değerinin” yaklaşık 6.200 dolar olduğunu, ancak BTC’nin spot piyasalarda 3.150 dolardan işlem yaptığını belirtti. Bu Bitcoin ile ilgili olarak ünlü bir kripto para analisti tarafından iddia edildi.

Bitcoin Rallisi

Bildiğiniz gibi, BTC şu anda 5.300 dolar fiyat ile işlem görüyor, yani PlanB’in tezine göre, Nisan ayının başındaki atlamaya rağmen halen değer düşüklüğüne uğradı. Ancak, piyasa analisti GravityWave’in yakın zamanda belirttiği gibi, SF modelinden türetilen “gerçeğe uygun değer”, tarihsel olarak BTC’yi daha da yükseltti ve Aralık ayında 10.000 dolara yükselmesini geçmişte başardığı üzere bu yılda bunu başarabilir.

Bu nedenle, Bitcoin’in değeri SF modeliyle eşleşirse, her BTC, 2020 Mayıs ayı başında gerçekleşecek olan blok ödül indirimi sırasında 10.750 Dolar değerinde olacaktır. Ve BTC yüksek bir değere sahip olacaktır. PlanB’ın modelini takip edersek 9.000 $ beklentisi 2020 ilk 6 ayı için uygun ancak bazı analistler bu fiyatların bu sene sonunda görülecek olduğunu iddia edebiliyor. Ama bu mümkün mü? Bu sorunun yanıtını önceden bilebilmek mümkün değil.

Kripto paraların değerinin yükselip yükselmeyecek olduğu hakkında yatırımcılar büyük bir beklenti içerisinde olsalar bile yatırımcıların beklediği değil, büyük yatırımcıların attıkları kripto para ile ilgili çok büyük önem taşıyan kararlar önemlidir. Bitcoin fiyatının yükselmesi için kripto para yatırımcılarının bu yılın son günlerini veya gelecek 2020 yılının Mayıs ayını bekleyip beklemesi konusunda henüz net bir ifade yok.

Bir dizi önde gelen yatırımcıya göre BTC, yıl sonuna kadar beş haneli rakamlara ulaşacak. Hollandalı bir blok programcısının ev sahipliği yaptığı Ivan On Tech’in “Good Morning Crypto” adlı son bölümünde, Rus tüccar Anatoly Radchenko, Tom Lee ve Mike Novogratz tarafından ortaya konan neşeli duyguları kabul edip etmediği konusundaydı BTC bu eğlenceli videoda 10,000 doları görebiliyordu.

Radchenko, BTC’nin Yılbaşı Gecesi 2019’a kadar 7.000 $’a yükselmesi için en az üç ay sürmesine rağmen kripto para biriminin 10.000 $’ı görebileceğini iddia etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları