BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin 100.000 $’a Ne Zaman Ulaşacak? 2022’de Yükseliş Devam Edecek Mi?

Nexo'nun kurucusu Antoni Trenchev, Bitcoin'i altın 2.0 olarak gördüğünü söyledi.

2021 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesi 69.000 $ seviyelerine gelerek rekora imza atan Bitcoin Aralık ayında yaşanan ani ve keskin düşüş sonrası 45.000-50.000 $ arasında akümüle olmaya devam ediyor.

Bitcoin’deki volatilitenin bir efsane olduğunu söyleyen Nexo’nun kurucusu Antoni Trenchev, “Her düzeltme, yukarı hareketi sıfırlamak ve yeniden başlatmak için bir fırsattır.” dedi.

Antoni Trenchev, CNBC ile yaptığı yakın tarihli bir röportajda Bitcon’in 2022 yılının ortalarına kadar değerini iki kat arttıracağına inandığını belirtti.

“Bitcoin daha büyük kitlelere ulaştıkça ve benimsenme oranı arttıkça çok daha güzel performans sergiliyor. Zira 2021 yılında Bitcoin’in artan benimsenme oranı karşısında Bitcoin muazzam bir büyüme kaydetti.

Bu bağlamda Bitcoin konusunda oldukça iyimserim. Bence, 2022 yılının ortalarına kadar 100.000 $’a ulaşacak.”

Ünlü yönetici, 2022 yılında altın 2.0 olarak gördüğü Bitcoin’in yükselişine devam etmesinde iki neden görüyor.

“Bitcoin yükselişine devam edecek. Birinci olarak, Bitcoin’e, kurumsal firmalar tarafından yapılan yatırımlar artarak devam edecek.

İkinci olarak,  makroekonomik verilere göre, dolar gittikçe ucuzlayacak ve bu da enflasyonun artmasına sebep olacak. Artan enflasyon karşısında insanlar korunma aracı olarak Bitcoin’e yönelecek.”

El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesinin, kendi para birimlerini yönetmekte güçlük çeken ekonomiler için bir örnek olduğunu dile getiren NEXO kurucusu, bu tarz ülkelerin kripto para birimlerini yasal para birimi olarak kabul etmek için potansiyel birer aday olduğunu söyledi.

Nexo kurucusu Trenchev , kripto para birimlerinin özellikle de Bitcoin’in sadece 13 yıl gibi kısa bir zamandaki ilerlemesinin inanılmaz olduğunu belirttikten sonra  Bitcoin’in hem bir değer deposu hem de bir değişim aracı olduğunu ifade etti.

Antoni Trenchev son olarak Bitcoin ve kripto para birimleri için “kesinlikle bazı sorunlarla karşı karşıya olan birçok ekonomiyi canlandırabilecek bir şey” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu