Bitcoin

Bitcoin 100 Dolar Kazanırsa 4.000 Doları Geçmiş Olacak!

Bitcoin 4.000 doları ne zaman geçecek?

Bitcoin fiyatının gün içerisinde 3.800 doları geçmesi ile birlikte 3.900 doları görmesi yatırımcıların gün içerisindeki taleplerinde artışa sebep oldu. Bitcoin piyasa hacminin 68 milyar dolara yakınlaşması ile birlikte, fiyatındaki yükselişler aynı zamanda oldu.

Bitcoin 3.900 dolar seviyesini geçmenin ötesinde 4.000 dolara yaklaşırken, yatırımcılar 4.000 doları psikolojik bir alım sınırı olarak görüyorlar ve 4.000 dolar seviyesinin altından alım yapılmasının güvenilir olmadığını ve çok riskli olduğunu savunmaktalar. Bitcoin Cash hard forkunun ardından düşüş yaşayan piyasalar, tekrar 2 gündür değer kazanmaya başlarken, yatırımcıları üzen ise piyasada henüz Bitcoin’in 20 bin dolar rekorunu 1 yılı aşkın süredir geçememiş olmasından kaynaklı.

4.000 dolar güven nispeten güven veriyor

4.000 dolar seviyesinin nispeten güven verici seviye olarak değerlendirilmesinin sebebi dip fiyat beklentisini bitirmesinden kaynaklı. Dip fiyatın riskli bir beklenti olduğunu düşünen yatırımcılar, bu dönemde alım yapılmasının dip fiyatı görebilecek olduğu endişesinden doğan ”alım yapılacak seviye değil” düşüncesini tetikleyen bir seviye olduğunu, 4.000 dolar ve 4.500 dolar arasındaki fiyat dengesinin ise yatırımcılara psikolojik olarak düşük fiyattan alım yapılabilecek bir seviye olarak geldiğini gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu