BitcoinHaberler

Bitcoin 13 Yaşında!

Bitcoin hala çok yeni, henüz 13 yaşında!

Bugünlerde 60.000 $ seviyelerinden işlem görmeye devam eden lider kripto para birimi Bitcoin 13 yaşına girdi.

Satashi Nakamoto isimli anonim bir kişi tarafından 13 yıl önce Bitcoin’in whitepaper’ı oluşturularak “Bitcoin P2P e-cash Paper” adı altında piyasaya sunuldu. Bitcoin ile birlikte Blockchain teknolojisi de gün yüzüne çıkmış oldu.

Bitcoin’in whitepaperında devrim niteliğinde olacak kullanımı, finansal sistemi derinden etkileyecek ve geleneksel finans kurumlarından tamamen ayrılan yapısı ayrıntılı olarak anlatıldı.

Paradan sonraki en büyük buluşlardan biri olarak değerlendirilen Bitcoin 3 Ocak 2009 tarihinde başlatıldığında sadece 0,0008$’dı.

2009 yılından bu güne kadar %7,749,999,900 oranında kademeli bir değer kazanan Bitcoin bugünlerde 60 bin doların üzerinde istikrarlı bir şekilde değerini korumaya devam ediyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin ilk çıktığı yıllarda geleneksel finans kurumları tarafından bir tehdit gibi algılansa da yıllar içerisinde teknolojinin ve geleceğin odak noktası haline geldi.

Büyüyen kripto topluluğu ve yatırımcıları tarafından giderek artan benimsenme oranı ile kripto analistleri Bitcoin’in 2021 yılı sonunda 100.000 $’a ulaşabileceğini düşünüyor.

Bitcoin ve kripto para birimi destekçileri lider kripto para birimini doğum gününde yalnız bırakmadı. Yaptıkları paylaşımlarla Bitcoin’in doğum gününü kutlayan Twitter CEO’su Jack Dorsey Bitcoin’e teşekkür etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu