Bitcoin

Bitcoin 2.000 Dolar Endişesini Aşamadı

Bitcoin 2.000 dolar endişesini sürdürüyor.

Bitcoin Cash hard forkundan sonra düşüş sürecine giren ve geçtiğimiz hafta tarihinin en kötü haftalarından birini yaşayan Bitcoin’de dalgalı fiyatlanmalar devam ediyor. 4000 dolar seviyesinin üzerinde kalamaması yatırımcıları iyice endişelendiriyor ve yatırım yapmamalarını sağlıyor.

(Bknz: Bitcoin Tarihin En Kötü Haftalarından Birini Geçiriyor)

Bitcoin fiyatındaki 2.000 dolar endişesi yeni yatırımların ve yatırımcıların önündeki en büyük engellerden bir tanesi. 2.500 dolar ve ardından 2.000 dolar ila 1.500 dolara kadar düşebileceği iddialarının yoğunlukta olması kripto para piyasasında yarattığı ağır baskı ve etkiler sonucunda yatırımcıların ”olumsuz” bakış açısına neden olmakta. Piyasanın bu derece olumsuz olması Bitcoin karşıtları tarafından çokça seviliyor ve açıklamaların ardı arkası kesilmiyor.

(Bknz: Nouriel Roubini: Bitcoin Balonu Patladı!)

Bir süredir düşüşlerin durmasına ve denge kurulmasına yönelik beklentiler olmasına rağmen kripto para yatırımcıları beklentilerinin son fiyat dengesinin üzerinden 3.850 dolara düşüş olmasından dolayı olmayacak olduğunu düşünmeye başladı.

Bazı kesimler tarafından birkaç ay içerisinde rekor kırılacak iddiaları hala geçerli iken bu iddialara artık yatırımcıların pekte inandığı söylenemez. Ancak dip noktalar görüldükten sonra düşen fiyat ile beraber yeni ve eski yatırımcıların aynı hızda yatırım yapacakları çok olası bir durum. Hatta piyasanın bu kadar düşmesinin arkasında büyük yatırımcıların olduğuna inanılıyor.

(Bknz: Küçük Yatırımcılar Kaybederken Büyük Yatırımcılar Kazanıyor)

Fiyatından hariç piyasa değeri 70 milyar dolar düzeyinde olan Bitcoin, bu yönü ile yatırımcılara güven veremezken, 100 milyar dolardan daha büyük hacmini kaybetmesinden dolayı ”geri 100 milyar dolar olmadan yeni yatırımcıların piyasada Bitcoin’e yatırım yapmaları çok zor” etkisi yarattı. Kripto paraların yatırımcıları üzmesi ve yatırımcılara yıl sonunda bekledikleri kazancı vermeyecek olduğuna yönelik ortaya çıkan beklentiler ve fiyat politikası bir süre Bitcoin sahiplerinin bekledikleri kazancın olmayacağını ve bekledikleri kadar yüksek kazanamayarak 2.000 dolar endişesi yaşamalarının asıl sebebi olacak.

En büyük 5 kripto paranın son bir senelik performansı için Tıklayın.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu