Kripto HaberleriAnalizBitcoin 2019 Sonuna Kadar 50.000 Dolar Olur Mu?

Bitcoin 2019 Sonuna Kadar 50.000 Dolar Olur Mu?

Takip et

Bitcoin dünyanın en büyük kripto para birimi olarak 25 milyondan daha fazla sayıda insanın kripto paraları tanımasında bir numaralı etken oldu. Bitcoin 10 yıl önce insanların sadece fiat paraları bildiği zamandan bu zamana kadar geçen sürede 100 milyondan daha fazla insana da kripto para diye bir şey olduğunu öğretti ve hükümetlere karşı bile kripto paraların kullanıldığı durumlar oldu. Türkiye’de bugün hiçbir kimse kripto paralar nedeniyle direkt olarak zarar yaşamazken, dünyada da kripto paraların olumsuz yönleri olsa da hiçbir kimse kendi güvenliğini koruduğu sürece ve olası siber saldırılar dışında kripto paralardan sorun yaşamadı.

İnsanlar kripto paraların daha fazla değer kazanacak olduğunu 10 yıldır bekliyor. Bazıları öyle ki henüz 10 yıl önce satın aldıkları Bitcoin cüzdanlarına erişemiyorlar. Bazıları cüzdanlarının şifresini, nerede olduğunu bilmiyor. Ancak Bitcoin hala ayakta ve insanlar artık onu daha iyi tanıdılar.

Bitcoin neden 50.000 dolar olmadı?

Bitcoin hakkında belki de en fazla merak edilen konular arasında neden 50.000 dolar olmadığı sorusu vardır. Bitcoin bugüne kadar en yüksek 20 bin dolar fiyatı gördü ve bunun üzerinde hiçbir fiyat seviyesini yakalayamadı. Bu 10 yıllık süre içerisinde nasıl dolar 7.68 TL seviyesinin üzerini göremedi ise Bitcoin’de 20.000 dolar seviyesinin üzerini göremedi.

Kripto paraların rekor kırması ile birlikte fiat paraların rekor kırması arasında bir takım farklar var. Bitcoin tüm fiat para birimlerine karşı rekor kırarken, ABD Doları ve Türk Lirası arasındaki rekor ise ayrı bir konu. Türk Lirası karşısında 2001 sonrasında değer kazanmaya başlayan ABD Doları, o gün bugündür TL’nin karşısında çok güçlü ve bu gücünü uzun yıllar koruma potansiyeli gösterebilecek bir fiat para.

Bitcoin ise sadece 10 yıllık bir kripto para olmasına rağmen yeni çıkmış bir ‘para birimi’ olarak adlandırılmakta. Eğer Bitcoin 10 yıl içerisinde bunu başardı ve %100’den çok fazla değer kazandı ise gelecekte fiat paralara göre çok daha fazla değer elde edebilir ve bunu yaparken binlerce insanın yatırımlarından daha fazla para kazanmasını sağlayabilir.

50.000 dolar olabilir de, olmayabilir de!

Bitcoin fiyatı 50.000 dolar olacak mı? Beklentiler evet Bitcoin’in bu yıl sonuna kadar 55.000 dolar olabileceğini iddia eden analistler nedeniyle oldukça fazla olsa da henüz bu yıl sonunda Bitcoin’in 59.000 ve 50.000 dolar aralığında bir seviyeyi göreceğini doğrulamıyor ve bu pek fazla beklenmiyor.

20.000 dolar ise bu yıl sonuna kadar olabilecek bir fiyat seviyesi ki bu seviyede birçok yatırımcının yine kazançlarının rekor seviyeleri aşmasında büyük rolü olabilecek bir fiyat seviyesi. Bitcoin eğer kısa süre içerisinde 10.000 doları geçer ve arkasından 15.000 dolara tırmanmaya başlar ise sonuçta yine kazanan taraf Bitcoin ve Bitcoin yatırımcıları olacak. 20.000 dolar sonrası 30.000 dolar ve ardından 40.000 dolar en son 50.000 ve üzeri fiyatlar beklenmeli.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’da yayınlanan özel yatırım tavsiyesi niteliğinde olmayan içeriktir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları