Bitcoin

Bitcoin 3.999 Dolar, Bitcoin 4.000 Dolar Olacak Mı?

Bitcoin 3.999 doları gördü, CMC'de 3.999.98 doları gören Bitcoin 4.000 dolar direncini ne zaman kıracak?

Bitcoin bugün akşam saatlerine doğru 4.000 dolar sınırının sınırına kadar geldi. Bazı kripto para borsalarında 3.980 dolardan alıcı bulan Bitcoin, kripto para sahiplerinin 4.000 dolar direnci beklentisini bugün gerçekleştirmesinin mümkün olabilecek olduğunu son yükseliş ile ortaya çıkarmış iken, kripto para borsalarında alımların oranında da artış olması beklentisi doğdu. Bitcoin sahipleri, bir süredir devam eden yükselişler kapsamında en düşük fiyat üzerinden yatırım sahibi olmayı ve daha düşük fiyatlardan kripto para birimi satın almayı istediklerini belli ediyorlardı. Bitcoin, alan kişi sayısında olan bu artışın arkasında yatan en büyük sebep olarak ise kripto para birimlerinin geleceğini ilgilendirecek olan konulardan birisi olan 4.000 dolar sınırı idi.

Kripto para sahiplerine göre Bitcoin 4.000 dolar sınırını görmesi hakkında henüz bir açıklama yok ve yatırımcılar panik ile alım yapıyor olabilirler, bunun piyasaya çok iyi ve olumlu olarak yansıması mümkün olabileceğinden, 4.000 dolar direncini neredeyse aştı aşacak olan Bitcoin’in yükselmesi ve fiyatının beklenenden hızlı yükselmesi yatırımcılar için çok daha fazla alım talebi olarak gerçekleşebilir.

Bitcoin fiyatını yükseltecek olan en önemli gelişmeler arasında ilk sıralarda bulunan yatırımcılar, kripto para piyasalarına göre hareket ediyorlar. Yatırımcılar, kripto para alım ve satım işlemlerinde son piyasa fiyatını ve piyasa hacmini kontrol ederek, Bitcoin fiyatını esas satış ve alım için temel bir nokta olarak görüyorlar. Bitcoin fiyatının düşük olduğu zamanlar alım yapmayan ve satışların arttığını düşünen yatırımcılara göre, kripto para birimlerinin fiyatının yüksek olduğu dönemlerde ve sürekli yükseliş eğilimi gösterdiği dönemlerde alım yapan kişi sayısı çok daha fazla.

Kripto para analistlerine göre ise 4.000 dolar sınırına kadar gelen veya gelmek üzere olan (geçmiş zaman) Bitcoin’in her an 4.000 dolar direncini geçmesi mümkün. Bitcoin 4.000 dolar direncini ne zaman geçecek, diye düşünen birçok yatırımcıya yanıt veren kripto paralar hakkında tecrübeli kişiler yakın zamanda gerçek olmasının mümkün olabileceği konusunda hemfikir. Kripto para fiyatlarının yükselmesine bağlı olarak Bitcoin piyasa hacmi de yükselecek olduğundan, bu son ayı piyasası döneminde yaşanan sorunların tekrar etmesinin önüne bu dönemde geçilebilir.

Ayı piyasasının son bulması ile birlikte boğa piyasasının başlamasının an meselesi olmayacak olduğunu düşünen kripto para ve Bitcoin sahibi analistlere göre kısa vadede 4.000 dolar direncinden sonra boğa koşusu yavaş başlayarak hızlanacak. 5.000 dolara kadar Bitcoin fiyatının yavaş gidecek olduğunu düşünen kripto para analistleri, 5.000 dolardan 8.300 dolara kadar olan koşunun ise daha hızlı olacağını düşünüyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu