Bitcoin

Bitcoin 31 Aralık 2018’de 3.700 Dolardı, 1 Yılda Kazanan Yatırımcılar Oldu

Bitcoin bundan ortalama tam 1 yıl önce 3.700 dolar fiyatla kendisine alıcı buluyordu ve piyasa hacmi 70 milyar dolara yakındı.

Kripto para birimi Bitcoin hakkında olumsuz yorum yapanlar ve olumsuz konuşanlar hep anlık düşüşler ve geçmiş düşüşleri hesaba katarak konuşuyorlar. Ancak 1 yıl içerisinde neler olduğu konusuna hiç bakmadan hareket ediyorlar. Bitcoin’in 1 yılda kazandırdığını başka bir yatırım aracı kazandırmış mıdır? Diye bakmadan hareket eden bu kimseler için üzücü bir haberimiz var, okuduğunuz bu haber…

Grafikte net olarak belli olduğu gibi Bitcoin 1 yıl önce 3700 dolar seviyelerinde kendisine alıcı buluyordu ve bugün %80 üzerinde bir değer artışı görmüş durumda. Bu demek oluyor ki 1 yıl önce 29 Aralık 2018 tarihinde yatırım yapan bir Bitcoin yatırımcısı eğer 1 yıl içerisinde hiç satış yapmadıysa uzun vadeli yatırımından %80’den daha fazla kazanç elde etmiş anlamına geliyor.

Öte yandan 2019 senesi içerisinde 3300 dolarlardan 14.000 dolara ve yine 7000 dolarlı seviyelerden 10.000 dolara olacak şekilde 2 defa ciddi yükselişler ve sene içerisinde zirve noktalar görülmüş oldu. Yani BTC sene başında yatırım yakan kişilere parasını neredeyse 4’e katlama şansı sundu.

‘Bitcoin 2 yıldır kazandırmıyor’ diyen bazı Bitcoin yatırımcıları için bu haber üzücü olsa da gerçekler apaçık bir şekilde görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu