Bitcoin

Bitcoin 500.000 Doları Görecek!

Gemini'nin kurucularından Tyler Winklevoss, Bitcoin hakkında çok iddialı bir tahmin ortaya attı.

Bitcoin hakkında fiyat iddialarında bulunan insan sayısı çok fazla. Washington’dan Pekin’e, Ankara’dan Atina’ya kadar son dönemde tüm ülke yönetimlerinin dikkatini çeken kripto paralar ile ilgili bu yükseliş döneminde yeniden fiyat iddiaları gündeme geldi. Fiyatlar düşerken çoğu isim konuşmazken ve sessizliğe bürünürken bugünlerde ise yeniden fiyat iddiaları ile ortaya çıkan isimler haberlerde kendilerine yer buluyor.

Fiyatlar ile ilgili olarak zaman zaman konuşan isimlerden bir tanesi ise ikizler olarak adlandırılan kardeşlerden bir tanesi olan Tyler Winklevoss.

Bitcoin fiyatının 45 katı daha fazla değerde olması gerektiğine değinen Tyler Winklevoss, “Artık ABD doları güvenilir bir değer deposu ve yatırım aracı değil. ABD doları FED tarafından kötü yönetiliyor ve bu da onun değeri konusunda soru işaretlerine neden oluyor. FED tarafından kötü yönetilen dolar artık eskisi gibi yatırımcılarına beklendiği kadar yüksek güven vermiyor. İnsanlar son dönemde altına daha fazla yöneliyor ve altının değeri günden güne değer kazanıyor. Binlerce yıllık geçmişine oranla insanlar artık daha güvenilir yatırım araçları arıyor ve Bitcoin bunu sağlayabilecek araçlardan en iyisi” dedi.

Bitcoin 500.000 Dolar Olur Mu Bilinmez Ancak…

Bitcoin’in 500.000 dolar olup olmayacağı konusunda net bir tarih vermeyen ancak beklentisinin 500.000 dolar olduğuna değinen Tyler Winklevoss’a tepki gösterenlerde yok değil. Çok sayıda kripto para birimi yatırımcısı henüz yıllardır 20.000 doları bile göremeyen lider kripto para biriminin birçok ülke tarafından yasak tehdidi ile karşı karşıya olduğunu hatırlatıyor ve ABD’de yeni dönemde Bitcoin ve kripto para birimlerine dönük bazı önlemler alınabileceğine işaret ediyor.

ABD yönetiminin alacak olduğu en ufak bir kararın bile Bitcoin’in çakılmasına veya rekorlar kırmasına sebep olabileceğine değinen bir diğer grup yatırımcılar ise “Bitcoin hakkında bu tür iddialı tahminler sadece tahmin olarak kalsın. Küçük ve yeni yatırımcılar özellikle bu iddialara aldanarak piyasaya yatırım yapmasınlar. Tam tersine bu iddialara inanarak yatırım yapanlar kaybeder” diyor.

Yükseliş beklentisinin doğru olabileceğine değinen bir grup yatırımcılar ise “Bitcoin’de beklentilerimiz 500.000 dolar değil 1.000.000 dolar” diyor. Kimin doğru söylediğini ise gelecek zamanlar heyecanlı bir şekilde gösterecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu