binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin 60 Günlük Mini Analizi

Bitcoin 60 Günlük Mini Analizi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin 60 günlük mini analizi. Bitcoin fiyatları 60 gün içerisinde nasıl değişti? Neler yaşandı? Yatırımcılar Bitcoin sahibi olmayı mı, satmayı mı tercih etti?

Kripto para piyasalarında yaşanan kötü fiyat seviyesi dengesi sürerken, Bitcoin yatırımcıları da bu sorunlardan en fazla etkilenen grupta kalıyorlar. Yatırımcıların büyük bir kısmını vuran bu ve buna benzer sorunlar sürerken, bazı yatırımcılar ise kendi grupları çerçevesinde adımlar atıyor ve kripto para sahibi olmanın kendileri için risk olsa dahi yıl sonunda rekor kırılacak olduğu beklentisi ile hareket ediyorlar.

Yıl sonu beklentileri ve yıl sonuna varmadan beklenen artışların henüz şimdilik etkisi ve olacak gibi görünmüyor olmasına rağmen büyük yatırımcıların açıklamaları ve analistlerin yorumları da yatırımcıları Bitcoin yatırımı alabilecek oldukları konusunda ikna etmeye çalışıyor.

60 günlük süre içerisinde değişim 1.300 ABD Doları kadar

Bitcoin fiyatlarında 60 günlük sürede yaşanan değişim ortalama 1.300 dolar kadar oldu. Bu süre içerisinde çok daha düşük rakamlara gerileme olsa da yatırımcıların büyük bir kısmı 60 gün önce 7.400 dolar seviyesinde bulunan BTC yatırımını satmayı değil almayı düşünmüştü. 60 günün en yüksek seviyesi olan 8.226 dolar seviyesi ile sadece 70 dolarlık bir yükseliş olmadığı için fiyat dengesi kuramadı ve önce 7.300 dolara sonra ise 6.300 dolara kadar geriledi.

Bu süreç içerisinde ortalama en düşük fiyat 5.900 dolar olarak karşımıza çıkarken, yatırımcıların bu kadar büyük oranlarda düşüşler yaşanması sonrasında kripto para satışlarını tercih etmesi ve büyük yatırımcıların piyasaya müdahalesi sonucunda Bitcoin tekrar olumlu haberlerin etkisi ile 6.300 dolar seviyesinde dengelenmeyi başardı.

Süreçte en dikkat gerektiren konu ise fiyatlar arasındaki değişimler yönünde oldu. Yatırımcıların büyük bir kısmı fiyatlandırmanın yeterince fazla değişim gösterdiğine emin olurken, hala tam tersini düşünen yatırımcılar olduğu gözlemlendi. Bu kişilerin büyük düşüşleri ısrarla kabul etmedikleri, kabul etmediklerinden ötürü kendilerinin büyük oranlarda kayıplar yaşamalarının ardından diğer kripto para yatırımcılarına da zarar ettirdiği görüldü.

8.226 dolarda tutunamayan Bitcoin bugün 6.700 dolarda tutundu!

Bitcoin fiyatı bugün 6.700 dolar fiyat denge seviyesine yakın seyrediyor olmasının nedenini olumlu haberlere ve yatırımcıların yıl sonu beklentileri dolayısı ile düşüşlere rağmen ”en düşük fiyata yakın olsun veya olmasın alalım dursun” mantığı dolayısı ile bu seviyede duruyor. Tabiki son birkaç gün içerisinde XRP’nin yukarı yönlü hareketi de piyasanın düzelmesinde etkili oldu.

Olası aksi bir düşüş durumu olmaması için Bitcoin’in 6.300 dolar seviyesinin aşağısına düşmemesi büyük önem taşırken yatırımcılarında ani satışlar durumunda panik yapmaması ve en ufak düşüşlerde yatırımlarını satmamaları öneriliyor. Aksi durumda kayıplar çok daha fazla büyük olabilecek olduğundan dolayı yatırımcıları bekleyen yükselişlerin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Ayrıca önündeki en büyük direnç olan 6800 doların geçilmesi durumunda ciddi bir yükseliş görülebilir.

Kazanç oranı %15 ve üzeriyse paniğe gerek yok

Bitcoin için eğer mevcut kazancınız hala %15 ve üzerindeyse panik yapmanız gerek yoktur. Yeni Bitcoin yatırımı yaptıysanız ve henüz kazanç sahibi olmadıysanız ise %15 oranına kadar kayıplar yaşanmasına göz yumabilir ve yükselişleri bekleyebilirsiniz. %15’in biraz daha üzerine kadar sabırla bekleyebilir ve yükselişler olmasını beklemeyi tercih edebilirsiniz. Eğer kayıp oranınız %20 ve üzerine çıkmaya başladı ise ve sistematik olarak bu devam eden bir sorunu beraberinde getiriyor ise ”zararına satış” yolunu kullanmak daha büyük oranlarda kayıplar yaşamanızı engelleyecek olan önlem olacaktır.

Ayrıca yatırımlarınıza stop-loss emri koymanız olası zararları minimize edebilir.

Yatırım tavsiyesi niteliğinde veya yatırım önerisi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail