Bitcoin

Büyük Düşüş Kapıda Mı?: Bitcoin 6.000 Dolara Düşebilir!

Bitcoin fiyatı hakkında bazı kripto para birimi analistleri fiyatın 6.000 dolar seviyesine düşecek olduğunu iddia etti.

Kripto para birimlerinin değeri giderek düşerken, yatırımcılar ise bu konuda karar vermekte daha fazla zorlanıyor. Binlerce dolarlık yatırım tutan kripto para sahipleri fiyatların gerilemesi halinde ne yapacaklarına da karar verme konusunda zorlanıyorlar. Bitcoin fiyatının yükselip yükselmeyecek olduğu hakkında bazı soru işaretleri bulunurken, bazı kimseler ise bu konuda soru işaretlerinin olduğundan yakınıyorlar. Bitcoin fiyatı 8.000 dolar altına gerilerken, 6.000 dolara kadar gerilemesi de pek tabii mümkün. Bu konuda analistler 6.000 doların yakın olduğu ve fiyatın daha fazla düşmesinin bile mümkün olabileceğini düşünüyor. Bazı kripto para birimi analistleri ise 7.300 dolar sonrasında 5.500 doların görüleceğini ve daha sonra yenide bir yükseliş döneminin yaşanacak olduğu görüşündeler.

Bitcoin fiyatındaki bu değer kaybının ne kadar süre boyunca devam edecek olduğu henüz merak konusu olsa da Bitcoin fiyatında eğer beklenmedik bir düşüş olursa ve yatırımcılar buna karşı büyük bir satış hamlesine başlama kararı alırlar ise bunun sonucunda ciddi problemler yaşanması muhtemel olabilir.

Bitcoin 7.000 dolar altına gerilerse yatırımcılar istemedikleri piyasa fiyatı üzerinden Bitcoin satmak zorunda kalabilecekler ve bu da beraberinde büyük bir soruna sebep olacak. Bazı yatırımcılar fiyatın kısa süre içerisinde 6.000 dolara düşecek olduğunu düşünmezken, bazıları ise 6.000 dolar seviyesine düşmesinin an meselesi olabileceğini düşünüyor.

Bitcoin fiyatı 6.000 dolara kesin düşecek mi?

Bitcoin fiyatında kesin olarak 6.000 dolara düşüş olacağını söylemek mümkün değil. Ancak bugün veya bugünden sonra her an bu düşüşlerin yaşanma olasılığı yüksek Zira son günlerde 6.000 dolar değil ama 8.000 dolara tekrar gerilemesi durumuda 7.300 dolara ve ardından 5.500 dolara düşecek olduğu iddiaları çokça ifade ediliyor ve çok fazla kez bu konuda bazı analistler açıklamalar yapıyor.

Alım yapmanın hiç zamanı değil!

Bitcoin bu dönemde alınabilecek bir yatırım aracı değil. Yatırımcılar eğer paralarını riske atmak istiyorlar ise bu dönemde yatırım yapmalarında herhangi bir sakınca yok. Ancak riskleri almak yerine beklemek ve 6.000 dolara düşüp düşmeyecek olduğunu izlemek daha doğru olabilir. Ne de olsa sonucunda Bitcoin bugün bir gün içerisinde 10 bin doların üzerine çıkabilecek durumda değil. Bu konuda yatırımcıların bekleyerek hareket etmeleri daha iyi bir tercih olabilir.

Aksi halde ise yatırımcılar beklemedikleri kadar sorunlar ile karşı karşıya kalabilir ve bu da beraberinde kripto para birimi yatırımcıları açısından sorun olabilir. Altcoinler için de durum bundan pek farklı değil. Yatırımcılar bir süre beklemeli ve kripto para birimleri konusunda kısa vadede alım yapmak veya satış yapmak yerine hiçbir şey yapmadan beklemeleri zararı engelleyebilecek. Bugün olmasa bile gelecekte Bitcoin ve altcoinler tekrar yükselecek ve fiyat yükseldiğinde yatırımcılar tekrar kripto para pazarında daha aktif olarak hareket edebilecekler ve fiyatların düşüşü konusunda daha az endişeli olacaklar.

*Bugün 7.955 dolardan alıcı arayan Bitcoin’in çok fazla alıcı bulmadığı da çok açık ve net görülebilir.

**Bitcoinsistemi.com için üretilmiş olan bu içerik bir yatırım önerisi niteliğinde değerlendirilemez.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu