Bitcoin

Bitcoin 8.650 Dolarda Takıldı! Sıradaki Yön Neresi Olacak?

Bitcoin fiyatı bugün gün içerisinde 8.650 dolar seviyesinde takılı kaldı. Analistler ne diyor?

Kısa süre önce 8.000 dolar seviyesini geçerek 9.200 dolara kadar yükseliş gören Bitcoin, yakın zamanda ise yeniden bir düşüş yaşamıştı. Kripto para yatırımcılarının büyük kısmı bu düşüşün sonrasında neler olacağı konusunda kararsızlık içerisinde kalırken, çok sayıda yatırımcı ise soru işaretlerine yeniden yanıt bulmak istiyor.

9.000 dolar beklentisi devam ederken, yatırımcıların büyük bölümü ise 8.650 dolar seviyesinde takılı kalan fiyatın yükselip yükselmeyecek olduğu ile ilgili karamsar davranıyor.

Kısa vadeli olarak 8450 dolar seviyesi destek olarak gösterilirken BTC’nin bu seviyede akümüle olduğu ifade ediliyor. Tekrar güç toplayıp yükseliş yaşaması beklenen BTC’de en önemli direnç noktası şu an için 8800 ve 9000 dolar seviyeleri. Kısa vadede panik alış ve satış yapılmaması konusunda uyarılan yatırımcılar, eğer panik ile karar verirlerse bu dönemde ani düşüş ve yükselişler neticesinde zarar edebilirler.

İlgili Haber
Haftalık Kripto Para Analizi - Bitcoin, Ethereum, Litecoin, XRP, Stellar

Öte yandan halving fiyatlanmasının 9000 dolar seviyesi geçildikten sonra piyasaya yansıyacağını ifade eden analistler, şubat – mart tarihlerine kadar bir yükseliş beklediklerini açıkladı. Detaylı değerlendirmeyi aşağıdaki linkten bulabilirsiniz:

İlgili Haber
Ünlü Türk Analistten Bitcoin Halving Öncesi Son Hareket Değerlendirmesi

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu