Bitcoin

Bitcoin Fiyatı 8.270 Dolardan Alıcı Buluyor, Dolar Yükseliyor!

Bitcoin fiyatında yeniden bir düşüş gündeme geldi.

Nexo

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta 8.650 dolara kadar yükseldi, bu hafta ise yeni bir düşüş gündeme geldi ve fiyat 8.270 dolara kadar düştü. Bitcoin fiyatının yükselmesi ile düşmesi arasında büyük bir fark oluşmadı ancak 300 dolar kadar bir düşüş yaşanması piyasada Bitcoin alımlarının azalmasına sebep oldu. Bitcoin fiyatının yükselip yükselmeyecek olduğunu bekleyerek yatırım yapmayan kripto para birimi sahipleri ise fiyatın düşmesi ile bu kararından dolayı zarar etmedi. 8.600 dolar seviyesinden yeni Bitcoin yatırımı yapanlar ise bu hafta 300 dolar kadar bir düşüş yaşanması sonrasında pişman olurken, kısa vadede neler olabilecek olduğu ise belirsiz.

Bitcoin fiyatındaki değer kaybını tetikleyen en önemli unsurlardan bir tanesi yatırımcılar değil, bu hafta yaşanan siyasi olaylar oldu. Türkiye ve ABD ile Avrupa arasında yaşanan krizin kripto para birimlerine olan etkisinin oldukça büyük olduğu tahmin edilirken, kripto para birimi yatırımcıları fiyatın düşebilecek olduğunu düşündü ve güvenilir bir liman olarak ABD Doları’nı gördü. Bitcoin fiyatındaki düşüşün ne zamana kadar süreceği ise bu günlerde belirsiz.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı