Bitcoin

Bitcoin 9000 Doları Zorluyor!

Bitcoin fiyatı sabah saatlerinde tekrar yükselişe geçti.

Bitcoin geçtiğimiz gün 8650 dolar seviyesine gerilemiş olsa da sabah saatlerinde tekrar yükselişe geçerek 9000 dolar seviyesine kadar bir yükseliş yaşadı. Yayın saatine göre 8950 dolar seviyelerinde işlem gören BTC’de gözler bu seviyenin kırılıp kırılamayacağına çevirdi.

Uzmanlar bu seviyenin ilk denemede olmasa bile yakın zamanda kırılabileceğini ifade ederken en önemli direncin ise 9200 dolar seviyesi olduğunu ifade ediyorlar. Önemli destek seviyesi 8450 dolar olurken bu seviyenin yaklaşık 500 dolar üzerinde olmak yatırımcılara güven veriyor.

9000 doların psikolojik açıdan da çok önemli olduğuna değinen analistler bu seviyenin geçilmesinin tüm piyasada FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) etkisi yaşatacağını ifade ediyor. Haliyle bundan sonra daha büyük yükselişler tetiklenebilir.

Bu dönemde yatırımcılar, panik alış ve satış yapmaması konusunda uyarılırken destek ve direnç noktalarına göre alım satım yapmaları öneriliyor.

İlgili Haber
Kısa Vadeli Bitcoin Alıp Satanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Bitcoin fiyatını anlık olarak takip etmek için tıklayın: Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu