AnalizBitcoin

Bitcoin 9900 Dolara Kadar Yükseldi – Bundan Sonra Beklenen Ne?

Bitcoin fiyatı gün içerisinde sert şekilde yükselerek geçtiğimiz hafta kaybettirdiği parayı geri toparlamaya çalışıyor. Peki bu dönemde dikkat edilmesi gerekenler ve beklenenler neler?

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz günlerde ciddi şekilde değer kaybederek yatırımcısını hayal kırıklığına uğratmıştı. Özellikle yeni yatırımcılar böyle bir düşüş ilk defa gördükleri için ciddi şekilde paniğe kapılıp ellerindeki malı satmayı tercih etmişlerdi.

Gelinen noktada dün gece 9.300 dolar seviyelerinde bir günlük kapanış yapan BTC, bugün sert yükselişlerine gün içerisinde de devam etti ve fiyat 9.900 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Bitcoin’in hala volatil hareketlerine devam ettiği görülürken fırsatın hiç bir zaman kaçmayacağı ve ilk hedefin “kaybetmemek” olduğu bilinciyle FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) etkisine kapılmadan işlem yapılması öneriliyor. Zira bu kadar sert yükselişlerin ardından genellikle sert toparlama hareketleri görülüyor.

Öte yandan daha önceki analizimizde 9200 üzerinde bir günlük kapanışın çok olumlu olacağını ve boğa sinyali olabileceğini ifade etmiştik.

Önümüzdeki Süreçte Beklenen Ne?

BTC 9500 dolar seviyelerini kendine destek edinirse ve 9.500 – 9.900 dolar seviyeleri arasında yataya girerse bu süreçte altcoinlere bir para akışı olabilir. Olası bir altcoin rallisi için güncel olarak yüzde 69 seviyelerine kadar yükselen hakimiyetin yüzde 62 seviyelerine kadar inmesi bekleniyor.

9900 – 10.000 dolar arasında sert bir direnç görülürken bu seviyenin aşılması durumunda 10.600 ve 11.250 dolar seviyelerine kadar sert yükselişlerin görülebileceği düşünülüyor. Eğer bu gerçekleşirse beklenilen altcoin rallisi biraz daha gecikebilir.

Destek seviyeleri güncel olarak 9200 – 9300 dolar seviyeleri olurken bu seviye altındaki günlük bir kapanış trendi tekrar aşağı yöne çevirebilir ve daha önce de dile getirdiğimiz 7600 dolar seviyeleri tekrar gündeme gelebilir.

Öte yandan orta ve uzun vadedeki trendin yukarı yönlü olduğunu zaten daha önceden de bahsetmiştik.

Bitcoin Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Özellikle bu süreçte destek ve direnç noktalarını takip ederek, stop-limit emirlerini kullanarak, paniklemeden yatırım yapmak ve parça parça işlem yapmak oldukça önemli.

Analiz ve değerlendirmelerden anında haberdar olabilmek Telegram grubumuza katılabilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu