BitcoinFenomenHaberler

“Bitcoin ABD Dolarının Yerini Alacak!”

Dorsey, son yaptığı yorumuyla dikkatleri yeniden üzerinde topladı.

Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey, süperstar rapçi Cardi B’nin Twitter’da sorduğu “Sizce kripto doların yerini alacak mı?” sorusuna “Evet, Bitcoin alacak!” cevabını verdi.

Dorsey bu yorumuyla lider kripto para birimine olan inancını bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.

Söz konusu tweet diyaloğu kısa sürede çok sayıda tepki çekti. Birçokları Dorsey ile aynı görüşü paylaşırken Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, Dogecoin’in ABD dolarından nasıl daha istikrarlı olduğu hakkında bir mem
yayınladı.

Bu zamana kadar Bitcoin yanlısı tutumuyla sık sık gündeme gelen ve kasım ayında Twitter CEO’luğundan istifa eden Dorsey, mobil ödeme şirketi Square’i de “Block” olarak yeniden adlandırmasının ardından tabiri caize tam zamanlı bir Bitcoin savunucusu haline geldi.

Öte yandan Dorsey başka bir tweetinde yeni nesil İnternet’in tanımı haline gelen web3’ü hedef aldı.

Ünlü isim, bunun yalnızca farklı bir etikete sahip merkezi bir varlık olduğuna inandığını dile getirdi.

Dorsey gibi bu yeni nesil teknoloji trendine mesafeli duran bir başka ünlü ise Elon Musk oldu.

Musk, konuyla ilgili yaptığı bir değerlendirmede web3’e “BS” adını vermişti. Dün paylaştığı bir tweette ise “Web3’ün gerçek olduğunu öne sürmüyorum – şu anda gerçeklikten çok pazarlama modası gibi görünüyor – sadece geleceğin 10, 20 veya 30 yıl içinde nasıl olacağını merak ediyorum. 2051 kulağa çılgın fütüristik geliyor!” sözlerini kullandı:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu