coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerBitcoin Ağındaki Tıkanıklık Başka Bir Altcoin Ağına Daha Sıçradı: Geliştiriciler Resmi Açıklama...

Bitcoin Ağındaki Tıkanıklık Başka Bir Altcoin Ağına Daha Sıçradı: Geliştiriciler Resmi Açıklama Yaptı

Bitcoin ağında inscription'lar nedeniyle yaşanan ağ tıkanıklığı, diğer altcoin ağlarında da görülmeye başlandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Toncoin (TON) blockchain’i, kullanıcı işlemlerindeki beklenmedik artış nedeniyle son iki gün içinde işlem sürecinde önemli bir yavaşlama yaşadı.

Ağ 3 milyondan fazla yeni işlem görerek ciddi tıkanıklıklara ve doğrulama gecikmelerine neden oldu.

Tıkanıklık, BRC20’ye benzer şekilde, yarım saat içinde 2 milyondan fazla işlemin gerçekleşmesine yol açan TON20 inscription’ları tarafından tetiklendi. Bu da ağ kullanımında 61 katlık bir artışa neden oldu.

Inscription’lar, Bitcoin ağı üzerinde etiketli satoshi’ler olarak biliniyor ve BTC ağının memecoinleri olarak tanımlanabilir.

İlgili Haber  Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon'un Kaderi Belli Oldu: İçeriden Kaynak Bilgi Verdi

Resmi blog paylaşımına göre yavaşlamaya rağmen, hiçbir akıllı sözleşme ya da kullanıcı varlığı risk altında değil ve gönderilen tüm mesajlar eninde sonunda işlenecek.

TON geliştiricileri tarafından yayınlanan resmi blog gönderisinde, TON blockchain’inin mimarisi, çok daha büyük bir yükü hızlı bir şekilde kaldırmasına olanak tanıyor. Ancak, ana ağın bazı doğrulayıcı node’ları, bant genişliklerini sınırlayan zayıf donanımlar üzerinde çalışıyordu. Bu doğrulayıcılar düşük yük için donanım kiralamışlardı ve yük artışı için herhangi bir önlem alınmamıştı. 30 dakika içinde yük 50-100 kat arttığında bu tıkanıklık sorun haline geldi.

Geliştiriciler, tıkanıklık nedeniyle ağdaki yavaşlığa rağmen ağın halen çalışır durumda olduğunu bildirdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail