AltcoinAnalizBitcoin

Bitcoin Ve Altcoinler İçin Sıradaki Hedef Ne?

Kripto para piyasasında son birkaç gündür süren yükselişlerin devamı gelecek mi? Altcoin boğası başladı mı? Sıradaki hedefler neler? İşte detaylar.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri 2020’de nelerle karşı karşıya kalacak? Son zamanlarda birçok kripto para yatırımcısının kafasındaki soru tamamen bu. Aslında sadece kripto paralar için de değil dolar, euro ve altın varlıkların da 2020 yılı içerisinde nasıl fiyatlanacağı insanların kafasındaki en önemli sorular arasında.

Kripto paralar için konuşacak olursak, Bitcoin’i yükseltecek en önemli faktörlerden bir tanesi olarak bilinen yatırımcıların desteğinin bu dönemde giderek daha fazla artıyor olmasının önemli olduğa değinen çok sayıda yatırımcı, bu konunun gelecekte daha fazla önemli olabileceğini artık fark etmiş durumdalar.

Tom Lee gibi isimler de daha önceki açıklamalarında Bitcoin’i dünyada 500 bin kişinin aktif olarak kullandığı belirtmiş ve bu oran 2 katına çıktığında – ki iki katına çıkması çok kolay olarak görülüyor – BTC fiyatının da iki kat artabileceğini ifade etmişti.

Birçok uzmana göre ve daha önce çokça kez yazılarımızda belirttiğimiz üzere 2020 yılında yatırımcıları iyi bir gelecek bekliyor olabilir. Yatırımcıların 2019’da bile %100’den fazla kazanç elde ettiği durumlar yaşanırken 2020 yılına iyi başlayan piyasanın bir ara kötülese bile hemen ardından 8.800 dolarları görmesi yatırımcılar tarafından çok iyi karşılandı.

Bitcoin’deki hedefin ise yakın vadede 9000 ila 9600 dolar arası olduğu ifade edilirken, nisan ayına kadar halving etkisi ile beraber çok daha büyük yükselişlerin olabileceği ifade ediliyor. Yatırımcıların stop-loss emirlerini mutlaka kullanması ve destek direnç noktalarına göre hareket etmesi de tekrar tekrar hatırlatılıyor.

Öte yandan Bitcoin için güncel destek seviyesi ise 8450 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Altcoin yılı olmayabilir

2020 yılının altcoin yılı olmayabilir. 2020 yılında daha çok kripto para birimi yatırımcıları Bitcoin’e ilgi gösterecekler gibi görünüyor. 2018’den sonra altcoin piyasasında yaşanan düşüşler ve diğer etkenler nedeniyle çok sayıda yatırımcı altcoinlerin artık Bitcoin’e oranla güvenilir olmadığını düşünüyor. Bitcoin’de beklentiler her zaman için çok fazla olsa da altcoin piyasasında bu konuda bir problem olduğu biliniyor.

Bu dönemde altcoin fiyatlarının Bitcoin’den bağımsız artmasının zaten beklenmediği, çoğu altcoin yatırımcısının artık bu durumun farkında olduğuna değiniyor. Hele ki şu anki gibi Bitcoin hakimiyetinin yüzde 66 seviyelerinde olduğu bir durumda altcoinlerin Bitcoin’den aykırı bir şekilde hareket etmesi yakın ve orta vadede beklenmiyor. Tabi ki bazı altcoinler ile ilgili olumlu haberler neticesinde yükselişler BTC’den ayrı bir şekilde olabilir ancak genel bir altcoin boğası en azından şu an için beklenmiyor.

Özellikle orta vadede Bitcoin halving etkisi ile nisan ayına kadar BTC fiyatında bir yükseliş beklenirken bu süre zarfında hakimiyetin yüzde 75 – 80 seviyelerine kadar çıkabileceği ifade ediliyor. Bu dönemde altcoinler her ne kadar dolar karşısında değer kazansa bile BTC karşısında ciddi şekilde değer kaybedebilirler. Uzmanlar olası bir altcoin boğasını ise haziran temmuz aylarında beklediklerini ifade ediyorlar. Ancak böyle bir boğa sezonu için BTC hakimiyetinde yüzde 40 – 45 seviyelerinin görülmesi gerektiği tekrar yatırımcılara hatırlatılıyor.

Bitcoin pazarında gelişmeler 2020 yılında devam edecek olsa da altcoin yatırımcılarının çok fazla büyük hayaller ile hareket etmesi tavsiye edilmiyor. Altcoin yatırımcılarının eğer ki rekor beklentisi içerisinde olmazlar ise istediklerini piyasada bulabilecek oldukları tahmin ediliyor.

Kripto para fiyatlarını sitemizden veya Android Uygulamamızdan takip edebilir ve fiyat alarmı kurabilirsiniz.

*Bitcoin ve altcoin fiyatlarında beklentiler genellikle birbirine destek olarak ilerliyor. Bitcoin yükseldiğinde altcoin piyasasında yükseliş, düştüğünde yine altcoin piyasasında düşüş olabiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu