BitcoinHaberler

Bitcoin ATM’lerinin Sayısı Artan Talep Karşısında Artmaya Devam Ediyor

Dünya üzerinde halihazırda 7 bin 500'den fazla Bitcoin ATM'si bulunuyor.

Özellikle pandemi kaynaklı kriz sonrası virüs bulaştırma noktasında risk unsuru olarak görülen fiziki paralara karşı hızla rağbet gören kripto paraların yıldızı parlamaya devam ediyor. Kriz sebebiyle inişli çıkışlı bir grafik çizseler de kripto paralara olan ilgi artışının bir kanıtı da dünya çapındaki Bitcoin ATM’lerinin sayısının hızla artış gösteriyor oluşu. Şu an dünya üzerinde yaklaşık 7 bin 500’den fazla ATM Bitcoin ATM’si bulunuyor.

Paylaşılan istatistiklere göre geçen senenin nisan ayından bu yana yeni makinelerin sayısında yüzde 70’lik bir artış olduğu ortaya çıktı. Ayrıca bu senenin başından beri 1.200 yeni ATM kuruldu.

ATM sayısı oranlarına göre 5 bin 422 ATM ile ABD başı çekiyor. ABD’yi 721 ATM sayısı ile Kanada takip ederken 279 ile İngiltere ve 137 ATM sayısı ile Avusturya listenin devamında yer alıyor.

ATM sayılarındaki söz konusu artışın sektörün önemli isimlerinden Bitcoin Depot, Coinsource ve CoinCloud arasındaki rekabet ortamından kaynaklandığını söylemek mümkün. Öte yandan bu artış kripto para sektörünün ne kadar büyük ölçüde geliştiğinin de önemli bir göstergesi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu