Kripto HaberleriAnalizBitcoin Aylar Sonra 25.000 Doları Aştı! Önemli Seviyeler Neler? BTC Analizi

Bitcoin Aylar Sonra 25.000 Doları Aştı! Önemli Seviyeler Neler? BTC Analizi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para evreninin en büyük coini Bitcoin, bugün öğlen saatlerinde ABD’den gelen beklenti üzeri ÜFE (Üretici Fiyat Endeksi) verisine rağmen yükselişini sürdürdü. BTC gün içerisinde 25.000$ psikolojik sınırını aşarak son 6 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Enflasyonun geleceğine dair kritik verilerden ABD Üretici Fiyat Endeksi Türkiye saatiyle 16.30’da açıklandı. Üretici fiyatlarındaki aylık artış %0,7 olarak kaydedilirken yıllık ÜFE ise %5,4 beklentisinin oldukça üzerinde %6 olarak gerçekleşti.

Beklenti üzerinde gelen ÜFE, gelecekte enflasyon baskısının devamına işaret ettiği için faiz artışlarının daha uzun süre devam etme ihtimalini arttırıyor. Bu olumsuz duruma rağmen Bitcoin’in saatler içinde 25.000$ seviyesini aşması yatırımcıları resmen şaşkına çevirdi.

BTC gün açılışında (03.00) aylardır geçemediği 24.300$ direncini aştı. ÜFE verisiyle birlikte bu seviye yeniden test edildi ve Bitcoin anlık olarak 25.250$’a göz kırptı.

Bitcoin, 4 saatlik grafiğe göre yeni destek seviyesi 24.300$ üzerinde kalıcı olursa gözünü 28.000$’a dikebilir.

28.000$, 2022 yılının Mayıs ayında kritik bir destek görevi görmüştü.

$BTC an itibariyle 24.950$ etiketiyle işlem görüyor.

Shortçular Büyük Zararda!

Kripto borsalarının kaldıraçlı piyasasını takip eden Coinglass’a göre son yükseliş hareketi shortçuları köşeye sıkıştırdı.

Veriye göre son 24 saat içerisinde vadesiz kaldıraçlı piyasada işlem yapan yatırımcıların 234 milyon doları yok oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları