Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Boğası Michael Saylor CEO'luktan Ayrıldı: Şirket Hisseleri Böyle Tepki Verdi!

Bitcoin Boğası Michael Saylor CEO’luktan Ayrıldı: Şirket Hisseleri Böyle Tepki Verdi!

Takip et

MicroStrategy hisseleri, Bitcoin’deki (BTC) hafif yükselişin ve dün gece Michael Saylor’un şirkette yeni oluşturulan icra kurulu başkanı pozisyonuna geçeceği ve başkan Phong Le’yi CEO’luğa getireceği yönündeki haberlerin de etkisiyle bugün yaklaşık %15 yükseldi.

Michael Saylor İstifa Etti Şirketin Hisseleri Yükselişe Geçti

Bu yönetim değişiklikleri, Saylor’un enerjisini Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesine yönelik stratejilere ayırmasına ve CEO’nun şirketin kurumsal işlerine odaklanmasına olanak tanıyacak.

Saylor bugün erken saatlerde attığı Tweet’te “Bir sonraki işimde Bitcoin’e daha fazla odaklanmayı planlıyorum,” diyerek bu hamlelerin BTC konusunda artık eskisi kadar istekli olmadığı anlamına gelebileceğini düşünenlere de yanıt vermiş oldu.

Bu arada Le, yatırımcıların şirketin stratejisinde herhangi bir sürpriz beklememeleri gerektiğini söyledi.

Şirketin Salı günü geç saatlerde yaptığı gelir açıklamasında Le, birlikte geçirdikleri süre boyunca kurumsal ve Bitcoin stratejisi konusunda Saylor ile aynı çizgide olduklarını söyledi.

Le, bu değişikliklerin kendisine şirketi yönetmek için zaman kazandıracağını sözlerine ekledi. Le, uzmanlara verdiği röportajda, “Bunu her zamanki gibi bir iş değişimi olarak görüyorum,” dedi.

İlgili Haber
Bitcoin Boğası Michael Saylor İstanbul'da Konuştu: Ethereum'u Eleştirdi! "36 Ay Daha..."

Canaccord Genuity’de hisse senedi araştırma analisti olan Joe Vafi bugün müşterilerine gönderdiği bir mesajda, “Bu geçişin Bay Le’nin iki yıl önce başkan olarak atanmasıyla birlikte bir süredir devam ettiğini görüyoruz, genel olarak, şirketin stratejik yönünde önemli bir değişiklik beklemiyoruz.” dedi.

BTIG analisti Mark Palmer, geçen çeyreğin ikinci bölümünde BTC varlıklarına ilişkin 917.8 milyon dolarlık değer kaybının “aslında önemsiz” olduğunu söyledi ve bunun şirketin gerçek değeri üzerinde hiçbir etkisi olmadığını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları