Ana SayfaBitcoinBitcoin Boğası Michael Saylor'dan Çok Tartışmalı Bir Ethereum Yorumu Geldi!

Bitcoin Boğası Michael Saylor’dan Çok Tartışmalı Bir Ethereum Yorumu Geldi!

Takip et

MicroStrategy CEO’su ve koyu bir Bitcoin destekçisi olan Michael Saylor, Altcoin Daily’ye verdiği son röportajda Ethereum’un bir menkul kıymet olduğunu söyledi.

Michale Saylor, Ethereum’un Özelliklerinin Değiştirilebileceği İçin Menkul Kıymet Olduğunu Düşünüyor

Saylor’a göre Ethereum, değiştirilebilir olma durumu nedeniyle bir emtia değildir.

Saylor’a göre altın, çelik ve diğerleri gibi emtiaların bir ihraççısı yoktur ve özellikleri değiştirilemez.

Öte yandan Saylor’a göre Ethereum, ilk coin arzına (ICO) ve özelliklerini değiştirmek için kullanılabilecek hard fork’lara sahip.

Saylor, kaynak kodu temel olarak değerini veya ihracını etkileyecek şekilde değiştirilebilen bir dijital varlığın, Menkul Kıymetler yasası kapsamında Howey Testini geçtiği anlamına geldiğini belirtti.

Dolayısıyla Saylor bu tür menkul kıymetlerin, geliştiricilerinin kim olduğu ve projeyle ilgili risklerin tam olarak açıklanmasıyla satılması gerektiğini vurguladı.

İlgili Haber
CZ, Michael Saylor’ın Son Bitcoin Satın Alımıyla Dalga Geçenlere Seslendi!

Bu arada, Bitcoin’in bir menkul kıymet olmadığını çünkü tamamen merkezsiz olduğunu, ilk coin arzının olmadığını ve ağın kodunu değiştirmeye çok az ihtiyaç olduğunu savundu.

MicroStrategy CEO’su ayrıca çoğu kripto para borsasının platformlarında kayıtsız menkul kıymetleri listelediğini belirtti.

Bitcoin ve Ethereum hakkındaki görüşleri, kendisinin bir Bitcoin maksimalisti olduğu düşünüldüğünde şaşırtıcı değil.

Firması MicroStrategy, BTC’nin en büyük HODLER’larından biri olarak biliniyor.

Saylor’ın açıklaması, Senatör Cynthia Lummis’in Bitcoin’i bir emtia olarak sınıflandıran tasarısının ardından geldi.

Tasarıya göre, uygun şekilde merkezi olmayan ve farklı bir niteliğe sahip olan varlıklar, Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) düzenleyici yetkisi altına alınmalıdır.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler de çeşitli röportajlarında çoğu dijital varlığın menkul kıymet olarak sınıflandırılabileceğini savundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları