Borsa

Bitcoin Borsaları Mart Ayında Değişim Yaşadı: Ziyaretçi Sayısı Arttı mı?

Kripto para borsalarının mart 2022'deki ziyaretçi sayısında artış gözlemlendi!

Kripto para sektörü mart ayında yeniden kendine geldi ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 46.000 dolar seviyelerini test etti.

BTC fiyatının bu yükselişi bütün piyasayı diriltirken kripto para borsaları da bundan paylarına düşeni aldı. Kripto para borsalarının aylardır devam eden ziyaretçi sayısındaki düşüş, mart ayı ile ise son bulmuş gibi gözüküyor.

İlgili Haber
Bitcoin'de (BTC) Bir Sonraki Hamle Ne Olacak? Analistler Değerlendirdi!

Kripto Para Borsalarına Yönelik İlgi Artıyor

The Block tarafından aktarılan bilgilere göre sert düşüş sonrasında kripto para borsalarının mart ayındaki ziyaretçi sayısı bir önceki aya göre %6,1 artış yakaladı. Şubat ayında önde gelen kripto para borsalarına 339,4 milyon ziyaretçinin giriş yaptığı görülüyor. Bu veriler hem spot hem de türev ürün platformları için geçerli.

Aktarılan verilere göre 24 saat içerisinde 10 milyar dolarlık hacme ulaşan Bybit, üst üste 4 ay boyunca en çok hacme ve ziyaretçiye ulaşan 3. kripto para borsası oldu.

Kısa sürede ciddi bir büyüme elde eden Bybit’in önünde ise Binance ile Coinbase yer alıyor. Binance %31’lik dilim ile birinci olurken Coinbase ise %15’lik dilim ile ikinci sırada bulunmakta.

Kripto para borsalarının ziyaretçi sayısında görülen bu olumlu artış nisan ayında yaşanan beklenmeyen düşüş ile sekteye uğramış olabilir.

Buna rağmen piyasanın özellikle Ethereum 2.0’ye geçişin bu yaz döneminde gerçekleşmesini beklemesinden dolayı piyasadaki olumlu hareketlilik devam edebilir gibi gözüküyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu