Kripto HaberleriBorsaBitcoin Borsası Binance, Bitzlato Bağlantılı Cüzdanlar Hakkında İşlem Başlattı

Bitcoin Borsası Binance, Bitzlato Bağlantılı Cüzdanlar Hakkında İşlem Başlattı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para borsası Binance’in kısa bir süre önce ABD Adalet Bakanlığı tarafından yaptırım uygulanan Bitzlato borsası bağlantılı çok sayıda hesabı kapattığı öğrenildi.

Gelişme, Rusya merkezli bazı Binance kullanıcılarının sahip oldukları fonları borsadan çekemediklerine dair şikayetlerde bulunmasının ardından anlaşıldı.

Kullanıcılar hesaplarının herhangi bir uyarı olmadan kapatıldığını iddia etti. Söz konusu kullanıcıların çoğu daha önce Bitzlato borsasını kullandıklarını kabul etti.

Binance Sözcüsü, Bitzlato Bağlantılı Hesapların Kapatıldığını Doğruladı

Bir Binance sözcüsü, yaptığı açıklamasında söz konusu hesap kapatmaların Bitzlato kripto para borsasıyla ilgili olduğunu doğruladı:

“Şu anda hesapların %90’ından fazlasının kilidi açılmış durumda, kullanıcılar bu konuda bilgilendirildi. Tüm fonlar güvende. Etkilenen 20’den az kullanıcıya ilgili emniyet güçlerinin iletişim bilgileri sağlanmıştır.”

Binance, kullanıcılara hesap blokelerinin olası nedenleri hakkındaki makalesini kontrol etmelerini tavsiye etti.

İlgili Haber
Binance CEO'su CZ'den Açıklama: "Büyük Coin Yakımı Yapıyoruz, FUD'a Dikkat!"

Bitzlato, kullanıcıların bir borsa ve eşler arası hizmetler aracılığıyla kripto para ticareti yapmalarına olanak tanıyan az bilinen bir kripto para birimi hizmetiydi. Platformun Rusya’da önemli operasyonlar yürüttüğü ve Moskova’daki Federation Tower gökdeleninden faaliyet gösterdiği iddia ediliyor.

ABD hükümetinin iddialarına göre, Bitzlato faaliyetlerini Müşterini Tanı prosedürlerine uygun olmadan yürüttü ve bu da suç gelirleri ve suç faaliyetlerinde kullanılması amaçlanan fonlar için bir “sığınak” haline gelmesine yardımcı oldu.

ABD hükümetinin Bitzlato açıklaması büyük bir heyecanla beklenmiş fakat pek bilinmeyen bu borsa hakkında yaptırım açıklamasının ardından Bitcoin fiyatında yükselişe neden olmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları