Kripto HaberleriBorsaBitcoin Borsası Coinbase, Piyasadaki Düşüşe Rağmen Genişleme Planlarını Açıkladı!

Bitcoin Borsası Coinbase, Piyasadaki Düşüşe Rağmen Genişleme Planlarını Açıkladı!

Takip et

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, paylaştığı blog yazısında Avrupa’daki varlığını güçlendirme planını açıkladı.

Dünyanın önde gelen kripto para alım satım platformlarından olan Coinbase, Hollanda, İspanya, İtalya ve Fransa piyasalarına giriş yapmak istediğini bildirdi.

Coinbase Kısa Bir Süre Önce Tasarruf Amacıyla Çalışanlarının Yüzde 18’ini İşten Çıkarmıştı

Coinbase kısa bir süre önce, 1.100 çalışanı ( şirketin toplam işgücünün yaklaşık %18’ini) işten çıkarma planını açıklamıştı. Bu haftanın başlarında Goldman Sachs, şirketin hisselerinin notunu düşürerek fiyat hedefini sadece 45 dolara indirdi.

Amerikan bankacılık devi, ABD’nin en büyük borsasının yeni gerçekliğe uyum sağlamak için daha da fazla çalışanı işten çıkarmak zorunda kalacağını öngörmüştü.

Bilindiği üzere BTC fiyatı kısa bir süre önce son on yılın en kötü çeyreklerinden birini geçirerek Haziran ayında 17.600 dolara kadar gerilemişti.

İlgili Haber
Eski Coinbase Yöneticisi Bitcoin Ayı Piyasasının Yol Haritasını Açıkladı! Ne Zaman Bitecek?

Ancak Coinbase, kripto para kışının Avrupa’daki genişlemesini engellemeyeceğini iddia ediyor. Aslına bakılırsa şirket 2015 yılında BTC fiyatının oldukça ciddi bir ayı piyasasıyla karşı karşıya kalmasına rağmen İngiltere piyasasına girmiş ve bu hamle daha sonraki yıllarda kripto para fiyatlarının artış yaşaması ile birlikte meyvelerini vermişti.

Kripto piyasasındaki düşüş dalgası nedeniyle birçok şirket küçülme hamlelerine başvuruyor gibi görünüyor. Ancak FTX gibi bazı şirketler ise yaşanan krizi fırsata çevirme amacı taşıyor. Şirket kısa bir süre önce zor durumdaki Bitcoin madenciliği firmalarını da ucuza satın alma sinyali vermişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları