AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) 10.000 Doları Geçti! Sırada Ne Var?

Bitcoin sonunda çok beklenen 10.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Peki şimdi ne bekleniyor? Yükseliş devam mı edecek?

Bitcoin uzun süredir herkes tarafından beklenen ve psikolojik sınır olan 10.000 doları gece saatlerinde geride bıraktı. An itibarı ile 10.150 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, bu kritik seviyeyi yaklaşık 4 ay sonra tekrar aşmış oldu.

Halving öncesi son fiyatlanmanın görülmeye başlayacak olduğunu ifade eden analistler nisan ayına kadar genel anlamda bir yükseliş bekliyor.

11.800 ila 12.500 dolar seviyelerini hedef olarak belirten uzmanlar, bu seviyelere kadar bir yükseliş olabileceğini söylese de öncesinde 9500 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme olabileceğinin de altını çiziyor.

Bitcoin’in neredeyse 8300 dolar seviyesinden beri bir düzeltme olmadan yükselmesi kafa karışıklığına sebep olurken tam da bu noktaya değinen analistler bu ay içerisinde fiyatlanmanın son evresinin görülebileceğini ve çok ciddi yükselişler olmayabileceğini ifade etti.

Yatırımcılar Dikkatli Olmalı

Halving öncesi kar satışlarının her an başlayabileceğini ifade eden analistler, ciddi yükselişlerin görülebileceğini ancak halving tarihinin git gide yaklaşmasından dolayı kar satışlarının bir anda başlayabileceğine değindi. Bu sebeple yatırımcılara mutlaka stop-loss emir kullanmaları ve her pozisyonu değerlendirmeleri için kenarda mutlaka belli miktar paraları olmaları gerektiği söyleniyor.

Bitcoin fiyatını anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz: Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu