BitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) 12 Yaşına Girdi! Satoshi Nakamoto’nun Serveti Ne Kadar Oldu?

Bitcoin 12. yaş gününü kutlarken, herkesi geride bırakmaya devam ediyor.

Bitcoin’de alıştığımız hafta sonu hareketliliği devam ederken, bugünün Bitcoin için önemini de hatırlatmak isteriz.

Bundan tam 12 yıl önce, 3 Ocak 2009’da 50 jetonluk ilk Bitcoin bloğu Satoshi Nakamoto tarafından çıkarıldı ve dünyanın ilk kripto parası Bitcoin, bugün 12 yaşına girdi.

12 yıl boyunca zorlu bir süreçten geçen BTC, fiyat dalgalanmalarıyla zaman zaman yatırımcısını üzse de ona inanları asla yarı yolda bırakmadı.

Bugün yaklaşık piyasa değeri 630 milyar dolara ulaşan Bitcoin, birçok şirketi geride bıraktı. Son olarak dünya ticaret devi Alibaba’nın da piyasa değerini aşan lider kripto para, yatırımcını sevindirmeye devam ediyor.

Peki Bitcoin Kurucusu Satoshi Nakamoto’nun Serveti Ne Kadar?

Whale Alert yakın zamanda yayınladığı bir makalede, Satoshi Nakamoto’nun ağdan ayrılmadan önce 1,125,150 adet Bitcoin kazmayı başardığı ifade edilmişti.

“Whale Alert ilginç blok zincir işlemlerini analiz ediyor ve raporluyor. Bitcoin için Satoshi Nakamoto takma adıyla bilinen kurucudan daha ilginç ve gizemli bir konu yok ve bunu sürekli araştırıyoruz. Satoshi’ye ait çıkarılan blokların ve sahip olunan Bitcoinlerin sayısını en doğru şekilde tahmin etmeyi başardık: 1,125,150 Bitcoin.”

Bu Bitcoin’lerin bugünkü değeri yaklaşık 38.4 milyar dolar. Satoshi’nin hayatta olduğunu varsayarsak, tüm Bitcoin’lerini saklasaydı bugün yaklaşık 38.4 milyar dolarlık bir servete sahip olacaktı. Buna göre Satoshi, Bloomberg’in en zenginler sıralamasında 33. sıraya yükselecekti.

Kaynak: Bloomberg
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu