AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) 54.000$’a İnerken 650 Milyon Dolar Buhar Oldu! Destek Seviyeleri Neler?

Bitcoin'deki son duruma baktık.

Bitcoin’de gün içerisinde 57.000$ seviyelerinden 54.000$’a kadar 3000$’lık bir düşüş yaşandı. Günlük MA 20’nin (55140$) altına inen Bitcoin’de bugün yaşanan %7 oranındaki düşüş altcoin markette daha büyük bir hasar oluşturdu.

Bitcoin’deki sert düşüş vadeli işlem piyasalarında işlem yapan yatırımcıların çok büyük kayıplar vermesine neden oldu.

ByBt verilerine göre sadece son 1 saatte toplam 650 milyon dolarlık long pozisyon buhar oldu. Bitcoin’deki volatilite kaldıraçlı işlem yapan yatırımcılarının canını yakmaya devam ederken kripto para borsaları yine kazanıyor.

Kaynak: ByBt

Teknik olarak günlük MA20’de destek bulmaya çalışan Bitcoin’in günü 55140$ altında kapatması bizi diğer desteklere götürebilir.

Düşüşlerin devam etmesiyle beraber takip edilebilecek önemli destek seviyeleri ise 54.100, 53.200 ve 51.800 dolar olarak görülüyor. Özellikle yatırımcıların bu seviyelere kadar parçalı bir şekilde alım yapıp kötü senaryoda ise altında stop olması mantıklı olabilir.

Akşamki yazımızda minör yükseliş trendinin aşağı yönlü kırıldığını belirtmiştik. 4 saatlik grafikte MA100’ün altında kapanış gelmesiyle satış baskısının arttığını görüyoruz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu