Bitcoin

Bitcoin (BTC) Balinaları İçin Tüm Zamanların En Düşük Seviyesi Görüldü!

10.000'den fazla BTC sahibi balinaların sayısı, tüm zamanların en düşüğüne ulaştı.

Bitcoin (BTC) balinalarının fiyat üzerindeki etkisi, azımsanamayacak kadar fazla. Bu da birçok analiz firmasının Bitcoin balinalarının hareketlerini yakından takip etmesini sağlıyor. Elinde 10.000’den fazla BTC’ye sahip olan ve “kambur balina” olarak anılan bir grubun ise tüm zamanların en düşük seviyesine kadar gerilediği ortaya çıktı.

Bitcoin Balinalarının Sayısı Azalıyor

Glassnode tarafından aktarılan verilere göre, sahip oldukları 10.000 BTC ve üzerindeki fonları ile piyasayı kontrol eden balinaların sayısı oldukça azaldı. Glassnode’un aktardığı grafikte, 10.000 ve üzeri BTC’ye sahip olan balinaların sayısının nasıl ciddi bir şekilde gerilediği net olarak görüntülenmekte. Balinaların kısa süre önce 140.000’e yakın BTC satmış olması da bu düşüşün temel sebebi olarak görülmekte.

Peki bu durum Bitcoin fiyatı için tam olarak ne anlama geliyor ve balinaların sayısı neden azalıyor?

Balinaların toplam BTC arzının büyük bir kısmını ellerinde tutması aslında her daim olumsuz bir durum olarak görülmekte. Bunun, BTC’nin merkezsizliğine zarar verdiği ve adil dağıtımın önüne geçtiği biliniyor. Balinaların toplam arzın önemli bir kısmını ellerinden çıkarmaları ise aslında bir düşüş beklentisi yaşandığını göstermekte.

Bitcoin balinalarının ellerindeki BTC’lerin direkt olarak başka balinalara ve kurumsal yatırımcılara geçmesi ise beklenen düşüşün 2017 yılındaki gibi olmayabileceğini düşündürüyor. 2019 yılına kıyasla “kambur balina” sınıfına dahil olan cüzdanların sayısının %30’a yakın azaldığı görülüyor. Buna rağmen fiyatın devamlı yükselmesi ise bunun olumsuzdan çok olumlu olduğuna işaret etmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu