blank
BitcoinBorsaHaberler

Bitcoin (BTC) Borsası Binance’den Mesaj Var! Fonlar Güvende Mi?

Binance'de devam eden kesinti ile ilgili önemli açıklamalar geldi.

Haftaya çok hızlı ve dolu dolu bir gündemle başlayan yatırımcılar, Binance’de yaşanan sistem arızası nedeniyle şoka uğradı. Yaklaşık 3 saattir alım-satım ve para çekme-yatırma işlemleri kapalı olan, en büyük kripto para borsasında, yatırımcıların tedirgin bekleyişi sürüyor.

İlgili Haber  Bitcoin (BTC) Borsası Binance Çöktü! Binance CEO'su Açıklama Yaptı! Ne Zaman Açılacak?

Bizler olayı duyurduktan kısa süre sonra, twitlerine devam eden Binance CEO’su Changpeng Zhao, olayın biraz karmaşık olduğunu ve sistemin yeniden başlatılmasının zaman alabileceğini paylaştı. 1 saatlik aralıklarla yatırımcılardan süre isteyen CEO, son olarak attığı twitle çalışmaların devam ettiğini ve borsadaki fonların güvende olduğunu paylaştı. Bazı işlemlerin beklenenden daha uzun sürdüğünü aktaran CEO, kesintinin 1-2 saat daha sürebileceğini belirtti.

Ayrıca kesinti yaşandığında aktif olan siparişlerin iptal edilebilmesi için, yatırımcılara sistem başlatılmadan önce kısa bir süre tanınacağını belirtti. Böylece yatırımcıların, kesinti nedeniyle oluşabilecek mağduriyetlerinin önüne geçilmesi hedefleniyor. Binance’de kesinti sırasında açık emri bulunan yatırımcıların açıklamaları dikkatle takip ederek, verilecek sürede açık işlemlerini yeniden değerlendirmeleri tavsiye ediliyor.

Şuan da vadeli işlemlerde herhangi bir aksama söz konusu değil. Binance vadeli işlemlerinde, Bitcoin haber saati itibariyle 22.800$ seviyelerinden işlem görüyor.

Son yapılan açıklama ise, sistemin geri döndüğü ve test ortamında başarılı bir şekilde çalıştığı yönünde. Kısa sürede sistemin tekrar kullanıcılara açılması bekleniyor.

Güncelleme:

Son açıklama ile güncellemenin bittiği ve işlemlerin saat 21.00’da açılacağı bilgisi paylaşıldı. Bu süreye kadar yatırımcılar emirlerinde düzenleme yapabilecekler.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu