BorsaHaberler

Bitcoin (BTC) Borsası Bittrex’ten Büyük Manipülasyon! Delist Haberleri Kullanıldı Mı?

Bittrex'den gelen delist haberlerinin zamanlaması kafaları karıştırdı.

Çok kısa süre önce ABD merkezli Bittrex borsasının, gizlilik coinleri olarak bilinen XMR, ZEC ve DASH’ı da delist etme kararı aldığını duyurmuştuk.

İlgili Haber
Son Dakika! Bittrex XMR, ZEC ve DASH'ı Delist Etme Kararı Aldı

Ancak her ne kadar delist kararı bugün yayınlansa da, borsanın internet sitesindeki makalede yazım tarihi olarak, bu hafta salı günü saat 23.40 olarak görünüyor.

Bildiğiniz üzere Salı günü alınan bir başka karar doğrultusunda, Bittrex XRP’yi delist etme kararı almıştı. Bu kararın yazım tarihide salı günü saat 22.08 olarak görünüyordu.

Duyuruların yazım tarihinden anlaşılacağı üzere, Bittrex’in XRP, XMR, DASH ve ZEC’in hepsini 15 Ocak’ta delist etme kararını aynı gün almasına rağmen, duyuruları ardı ardına değil de, aradan 3 gün geçtikten sonra yapması, delist haberleri üzerinden manipülasyon mu yapılıyor sorularını gündeme getirdi.

Haberin sıcaklığıyla henüz bu konunun nedenleri hakkında net bir bilgi elde edinilememiş olsa da, yapılan işin mantıkla açıklanır bir yanı olmadığı kanaatindeyiz.

Haberin duyulmasının ardından sadece delist edilen coinlerde değil, tüm altcoinler ve Bitcoin’de gerileme görüldü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu