Bitcoin

Bitcoin (BTC) Donanım Cüzdanı Sahiplerine Ölüm Tehditleri Yağıyor!

Ledger kaynaklı sızıntılar, Bitcoin yatırımcılarının ölüm tehditleri almasına yol açtı.

Kripto para sektörünün en çok kullanılan donanım cüzdanlarından Ledger, kötü günler yaşıyor. Kısa süre önce büyük bir veri sızıntısı yaşayan Bitcoin donanım cüzdanı şirketi, şimdi ise 20.000 kullanıcının daha verilerinin sızdırıldığını açıkladı.

İlgili Haber
Bilgileri Sızdırılan Ledger Müşterilerinin Başı Dertte! Aralarında Türkler De Var !

Yine Ledger, Yine Sızıntı

Ledger kullanıcılarının e-posta ve kişisel adresleri, telefon numaraları, gerçek isimleri ve satın alım yaptıkları model ile tarih gibi birçok veri saldırganların eline geçmiş durumda. Darrin Burlew ve Denni Hornig isimlerini kullanan saldırganların ise şimdiden binlerce kullanıcıya ölüm tehdidi içeren mesajlar gönderdiği ortaya çıktı.

İlgili Haber
Shopify'da Güvenlik İhlali! 20.000 Ledger Müşterisinin Bilgileri Sızdırıldı!

Reddit kullanıcısı Cryptohomie, Ledger cüzdanı sahibi babasının bugün bir mesaj aldığını belirtti. Söz konusu e-posta mesajında babasının ev adresi, telefon numarası, ölüm tehdidi ve 0,3 Bitcoin veya 10 Ether olarak yani yaklaşık 12.000 dolarlık fidye istendi. Aksi taktirde babanın adresinin bulunacağı, evinin basılacağı ve fiziksel şiddete uğrayacağı belirtildi.

Kullanıcı çoğunlukla böyle tehditler alındığını ancak bunların içi boş girişimler olduğunu belirtse de bu seferkinin korku yarattığını itiraf etti. Bitcoin fiyatının rekor üzerine rekor kırdığı böyle bir dönemde yapılan BTC yatırımı yaptığı bilinen birinin adresinin ve telefonun bilinmesi, gerçekten de risk teşkil edebilmekte.

Ledger’ın veri sızıntısı sonrası birçok kullanıcıya benzer mesajlar gittiği gülüyor. Saleh Ahmed isimli bir Twitter kullanıcısı ise kendisine gönderilen mesajı Twitter üzerinden paylaştı. Ahmed, gerçek adresinin yazıldığını ve bizzat tehdit edildiğini ortaya koydu.

Aşağıdaki tweete bakıldığında yine benzer miktarda BTC veya ETH istendiği görülüyor. Taleplerin karşılanmaması durumunda ise saldırganın “sıradaki planına geçeceğini” belirttiği görülmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu