HaberlerKripto Para

Shopify’da Güvenlik İhlali! 20.000 Ledger Müşterisinin Bilgileri Sızdırıldı!

Ledger yine ifşa haberleriyle gündemde.

Ledger müşterileri yeni bir ifşa haberiyle gündemde.

Haziran 2019’da e-ticaret veri tabanından 272 bin Ledger müşterisinin bilgilerinin çalındığını ve bu bilgilerin ifşa edildiğinin haberini vermiştik. Kişisel bilgileri ifşa edilen kullanıcılar siber zorbalıkla yüz yüze kalmışlardı.

İlgili Haber
Bilgileri Sızdırılan Ledger Müşterilerinin Başı Dertte! Aralarında Türkler De Var !

Olayla ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı. Ledger müşterilerinin bilgilerinin çalındığı e-ticaret firması Shopify’da, güvenlik ihlali nedeniyle 200 satıcının müşterilerine ait bilgilerin ifşa olduğu öğrenildi. Bu durumdan etkilenenler arasında Ledger müşterileri de var.

Ledger konuya 2019 yılından itibaren hakim olmasına rağmen, 23 Aralık’ta Shopify’den Nisan 2020 ve Haziran 2020 tarihleri arasında yaşanan veri tabanı ihlaline ilişkin yeni bir bildirim aldıklarını aktardı. Buna göre, daha önce bilgileri ifşa olan 270.000 kişilik mağdurlar listesine 20.000 Ledger müşterisi daha eklendi.

Ledger tarafından yapılan açıklamada, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, 13 Ocak’ta 20.000 ek mağdura bilgilendirme yapıldığı ifade edildi.

Ledger müşterileri yine uyardı. “24 kelimelik kurtarma ifadesini asla paylaşmayın. Ledger sizden asla 24 kelimenizi istemez. Yalnızca 24 kelimelik kurtarma ifadenizi Ledger cihazınıza girin ve asla Ledger Live’a girmeyin.”

Ledger cüzdanları içerisindeki fonlara yönelik herhangi bir sızıntı ve çalınma olayı söz konusu değil. Müşterilerin e-ticaret sırasında verdikleri adres ve telefon gibi kişisel bilgileri sızdırıldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu