AltcoinAnalizBitcoinEthereum

Bitcoin (BTC) Ethereum (ETH) Aşkı Bitti Mi? Neden Sadece Bitcoin Yükseliyor?

Bitcoin rekorlara koşarken Etherum ve Altcoinlerin durumuna baktık

Bitcoin yeni rekorlara koşarken, altcoinlerde bekleyen yatırımcıların yüzü bir türlü gülmüyor. Bitcoin’in son rallilerinde Ethereum’un Bitcoin’e eşlik etmediğini, daha sınırlı bir yükselme gösterdiğini gözlemliyoruz.

Bitcoin 20.000$’ı kırarken 670$ seviyelerine kadar yükselen Ethereum’un, BTC 26.000$’a yaklaşırken hala 630$ seviyelerinde olduğunu görüyoruz. 20.000$ kırılırken %68 seviyelerinde olan BTC hakimiyeti, çok fazla yükselmemesine rağmen neden Ethereum ona eşlik etmeyi bıraktı ?

Bu durumun temel nedenleri arasında Bitcoin’in hala fiyat keşfi içerisinde oluşu yatıyor. Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000$’ı aştığı günden itibaren bilinmeyen topraklara adım attı. Bu bilinmezlik içerisinde ardı ardına gelen kurumsal yatırımcı haberleri, piyasadaki açgözlülük oranını yükseltti.

Henüz çok sert satış baskısı görmeyen Bitcoin, düzeltme yapmak için ret yiyeceği bölgeyi aramaya devam ediyor. Ethereum hala bilinen topraklar içerisinde olduğu için Bitcoin’e eşlik etmeyi bırakmış görünüyor. Bitcoin keşfini tamamlayıp sert bir düzeltme yaptıktan sonra, yatay hareketler sergilerse, Ethereum da kendi rallisini başlatabilir. Konuya teknik yönden bakmak için şu habere göz atabilirsiniz.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Rekora Doymuyor - Altcoinlere Ne Olacak? "Bitcoin, Ethereum, Altcoin Yorum Analiz"

Bitcoin’in Düzeltmeye Gireceği Bölge Çok Yakın Olmayabilir

Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz gibi, 20.000$ seviyelerini Bitcoin için çok ucuz bulan ve yakında çok daha yüksek fiyatlara çıkacağını düşünen yatırımcılar, borsalarda bulunan Bitcoinlerini soğuk cüzdanlara çekmeye devam ediyor. Bitcoin fiyat keşfini tamamlamadan, piyasadaki Bitcoin hakimiyetinin azalması mümkün görünmüyor.

İlgili Haber
Borsalardaki Bitcoin (BTC) Arzı Alarm Veriyor! Kimse BTC'sini Satmıyor! Neden Mi?

Tarihsel olarak bakıldığında Bitcoin yatay hareketler sergilerken, altcoinlerin yükseldiğini görüyoruz. Ancak Bitcoin 20.000$ üzerindeyken, bu senaryonun gerçekleşmediğine şahit oluyoruz. Bitcoin bu seviyelerde yatay hareketler sergilese dahi, Bitcoin hakimiyetinde bir azalma gözlenmiyor. Bu keşiften en çok zarar gören yine altcoinler oluyor. Bitcoin kendisine yeni bir tepe ararken ezilen altcoinler, Bitcoin küçük düzeltmeler yapınca da eziliyor. Bu nedenle uzmanlar Bitcoin hakimiyetinde %60’lı seviyeler görülmeden altcoin yatırımı yapılmasını önermiyor.

Bitcoin’deki rallinin kurumsal yatırımcı kaynaklı olduğunu düşünen bazı analistler, bu defa paranın altcoinlere akmayabileceğini düşünüyor. Bu konuyu bir başka yazımızda irdeleyeceğiz.

Bitcoin Hakimiyet Grafiği
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu